Wojtek Radwański pokazuje Polskę z drona. Na jego zdjęciach jest nie do poznania

Dronowe fotografie Wojtka Radwańskiego stały się niedawno sławne, dzięki popularności na Facebooku oraz w polskich mediach internetowych. Autor fotografuje jednak od 2009 roku, a od 2015 roku do tworzenia swoich prac wykorzystuje drony. Przez te wszystkie lata był nagradzany na wielu konkursach, ma na swoim koncie różne wystawy. Współpracuje też z wieloma pracowniami architektonicznymi.
Dronowe fotografie Wojtka Radwańskiego stały się niedawno sławne, dzięki popularności na Facebooku oraz w polskich mediach internetowych. Autor fotografuje jednak od 2009 roku, a od 2015 roku do tworzenia swoich prac wykorzystuje drony. Przez te wszystkie lata był nagradzany na wielu konkursach, ma na swoim koncie różne wystawy. Współpracuje też z wieloma pracowniami architektonicznymi.
Źródło zdjęć: © © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Krzysztof Basel

26.09.2017 16:19, aktual.: 26.07.2022 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mało jest w Polsce ludzi, którzy pokazują nasz kraj w tak interesujący i piękny wizualnie sposób. W dodatku z drona, a w zasadzie z dronów, bo ma ich aż trzy. Fotografie Wojtka Radwańskiego, znanego jako „Ra2nski”, zachwycają kompozycją, kolorami i wyróżniają się artystyczną wizją.

Wojtek Radwański urodził się w 1993 roku. Obecnie mieszka w Piekarach Śląskich i studiuje na Politechnice Śląskiej. W sieci jest znany jako„Ra2nski”. Jego prace są zdominowane przez Śląską architekturę i pejzaże. Jest ambasadorem marki DJI i Sferis.pl.
Wojtek Radwański urodził się w 1993 roku. Obecnie mieszka w Piekarach Śląskich i studiuje na Politechnice Śląskiej. W sieci jest znany jako„Ra2nski”. Jego prace są zdominowane przez Śląską architekturę i pejzaże. Jest ambasadorem marki DJI i Sferis.pl.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Pierwszym miejscem, gdzie fotografował Radwański, był Śląsk. "Inspiracje można tu znaleźć na każdym kroku. W ludziach, miejscach, po prostu wszędzie. […] 80 proc. moich zdjęć powstało na Śląsku. Lubię wracać w te same miejsca o różnych porach roku, próbując odtworzyć te same kadry" – mówi Radwański. Gdy autor zaczynał tam fotografować, szczególną uwagę przykuły Katowice. W tamtym czasie miasto zaczynało rozkwitać. Na ukończeniu były Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy Muzeum Śląskie. Te zmiany inspirowały autora.
Pierwszym miejscem, gdzie fotografował Radwański, był Śląsk. "Inspiracje można tu znaleźć na każdym kroku. W ludziach, miejscach, po prostu wszędzie. […] 80 proc. moich zdjęć powstało na Śląsku. Lubię wracać w te same miejsca o różnych porach roku, próbując odtworzyć te same kadry" – mówi Radwański. Gdy autor zaczynał tam fotografować, szczególną uwagę przykuły Katowice. W tamtym czasie miasto zaczynało rozkwitać. Na ukończeniu były Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy Muzeum Śląskie. Te zmiany inspirowały autora.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Projekt "Ra2nski" prowadzę od ponad 2 lat. Jest to projekt skupiony głównie na Śląsku, na jego architekturze i krajobrazach. Od czasu do czasu pojawiają się tam również zdjęcia z innych części kraju i zza granicy - dodaje fotograf. Jego drony latają jednak także w innych miejscach w Polsce.
Projekt "Ra2nski" prowadzę od ponad 2 lat. Jest to projekt skupiony głównie na Śląsku, na jego architekturze i krajobrazach. Od czasu do czasu pojawiają się tam również zdjęcia z innych części kraju i zza granicy - dodaje fotograf. Jego drony latają jednak także w innych miejscach w Polsce.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Przy współpracy z marką Baltica fotograf prowadzi projekt "Bałtyk", który powstał z miłości do polskiego morza i chęci pokazania światu, jak piękna jest morska linia brzegowa w Polsce.
Przy współpracy z marką Baltica fotograf prowadzi projekt "Bałtyk", który powstał z miłości do polskiego morza i chęci pokazania światu, jak piękna jest morska linia brzegowa w Polsce.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
  • Projekt "Bałtyk" powstał około 3 miesięce temu i jest nadmorską wersją pierwszego projektu. Będzie systematycznie rozwijany o zdjęcia z ziemi i filmy. Drugi projekt prowadzę razem z moją dziewczyną, która głównie fotografuje z ziemi.

Wśród fotografii dominują kadry półwyspu Helskiego. Fotografie z tego projektu sprawiają, że Bałtyckie plaże nabierają zupełnie innego charakteru. Miejsca dobrze znane przez wielu z nas, przypominają egzotyczne plaże z katalogów biur podróży.

Fotograf nie ogranicza się jednak tylko do północy i południa Polski. Marzy o lataniu w innych rejonach, a także za granicą.
Fotograf nie ogranicza się jednak tylko do północy i południa Polski. Marzy o lataniu w innych rejonach, a także za granicą.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
  • Wszędzie tam gdzie podróżuję zabieram ze sobą drona. Nie ukrywam, że oprócz Śląska bardzo chętnie fotografuję również nasze morze. Planuję sfotografować je o wszystkich porach roku. Drugim chętnie odwiedzanym przeze mnie miejscem są mazury. Planuję pojechać tam w ciągu najbliższego miesiąca by sfotografować z powietrza jeziora i lasy w jesiennej odsłonie. Zimą na pewno dominować będą góry. Jeśli chodzi plany z pogranicza marzeń to bardzo chciałbym odwiedzić z dronem Islandię - opowiada.
Zapytany o początki fotografowania dronami, Radwański odpowiedział: -Zawsze szukałem niecodziennej perspektywy do pokazania codziennych widoków. Zanim zacząłem robić zdjęcia z powietrza zdarzało mi się z aparatem np. nurkować. Oczywiście latanie helikopterem czy samolotem jest dla mnie czymś o wiele bardziej przyjemnym i bardziej pożądanym niż latanie dronem, ale niestety ten sposób wykonywania zdjęć od początku był poza moim zasięgiem. Dopiero po pojawieniu się pierwszych dronów udało mi się wykonać zdjęcia o których tak długo marzyłem. Swoje pierwsze podniebne fotografie wykonałem dronem DJI Phantom 2 z kamerą GoPro 3. Od początku mojej przygody z fotografią lotniczą faktycznie udało mi się już kilka razy polecieć śmigłowcem w celu wykonania zdjęć, ale są to pojedyncze sytuacje. Na co dzień najczęściej pracuję z dronami.
Zapytany o początki fotografowania dronami, Radwański odpowiedział: -Zawsze szukałem niecodziennej perspektywy do pokazania codziennych widoków. Zanim zacząłem robić zdjęcia z powietrza zdarzało mi się z aparatem np. nurkować. Oczywiście latanie helikopterem czy samolotem jest dla mnie czymś o wiele bardziej przyjemnym i bardziej pożądanym niż latanie dronem, ale niestety ten sposób wykonywania zdjęć od początku był poza moim zasięgiem. Dopiero po pojawieniu się pierwszych dronów udało mi się wykonać zdjęcia o których tak długo marzyłem. Swoje pierwsze podniebne fotografie wykonałem dronem DJI Phantom 2 z kamerą GoPro 3. Od początku mojej przygody z fotografią lotniczą faktycznie udało mi się już kilka razy polecieć śmigłowcem w celu wykonania zdjęć, ale są to pojedyncze sytuacje. Na co dzień najczęściej pracuję z dronami.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Fotografie z lotu ptaka Radwańskiego słyną ze wspaniałych, soczystych kolorów. Wielka w tym zasługa pięknego światła, które fotograf potrafi uchwycić w odpowiednim momencie, ale także solidnej obróbki. Ra2nski zdradził mi, z jakich narzędzi korzysta:
Fotografie z lotu ptaka Radwańskiego słyną ze wspaniałych, soczystych kolorów. Wielka w tym zasługa pięknego światła, które fotograf potrafi uchwycić w odpowiednim momencie, ale także solidnej obróbki. Ra2nski zdradził mi, z jakich narzędzi korzysta:© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
  • Moim głównym narzędziem służącym do obróbki zdjęć jest Lightroom. W ciągu kilku lat pracy w programie udało mi się przygotować zestaw presetów. Co prawda stale je modyfikuje, ale i tak poprawia to komfort i tempo pracy. W tym programie obrabiam 99% wszystkich moich prac. Kiedy muszę połączyć kilka zdjęć w jedno sięgam po Photoshopa.
Radwański korzysta z trzech dronów: leciwego już DJI Phantom 3 Advanced (do zadań specjalnych), nowszego DJI Phantom 4 Pro (na codzień) oraz profesjonalnego DJI Inspire 1 Pro (na potrzeby zleceń komercyjnych).  "Wymienne obiektywy, lepsza jakość zdjęć, czy kamera obracająca się o 360′ to tylko niektóre z jego zalet. Na dzień dzisiejszy najwięcej zdjęć wykonuje właśnie tym sprzętem, ale w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje w których wybór pada na poczciwego Phantoma" - komentuje swój wybór Ra2nski.
Radwański korzysta z trzech dronów: leciwego już DJI Phantom 3 Advanced (do zadań specjalnych), nowszego DJI Phantom 4 Pro (na codzień) oraz profesjonalnego DJI Inspire 1 Pro (na potrzeby zleceń komercyjnych). "Wymienne obiektywy, lepsza jakość zdjęć, czy kamera obracająca się o 360′ to tylko niektóre z jego zalet. Na dzień dzisiejszy najwięcej zdjęć wykonuje właśnie tym sprzętem, ale w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje w których wybór pada na poczciwego Phantoma" - komentuje swój wybór Ra2nski.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
W naszej galerii prezentujemy obszerny zbiór prac Wojtka Radwańskiego, ale gdyby to było dla was mało to warto odwiedzić jego kanały w sieci: profile Ra2nskiii na Facebooku iInstagramie, a także strony projektu "Bałtyk" na Facebooku i Instagramie.
W naszej galerii prezentujemy obszerny zbiór prac Wojtka Radwańskiego, ale gdyby to było dla was mało to warto odwiedzić jego kanały w sieci: profile Ra2nskiii na Facebooku iInstagramie, a także strony projektu "Bałtyk" na Facebooku i Instagramie.© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Obraz
© © Wojtek Radwański | [Facebook](http://www.facebook.com/Ra2nskiii) | [Instagram](http://www.instagram.com/ra2nski_)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)