Wonder of the Seas to największy wycieczkowiec świata. Na zdjęciach widać jego ogrom

Wonder of the Seas to największy wycieczkowiec świata. Na zdjęciach widać jego ogrom

Wonder of the Seas to największy wycieczkowiec świata. Na zdjęciach widać jego ogrom
Źródło zdjęć: © © Jon Nazca / Reuters via Forum
Marcin Watemborski
04.05.2022 10:11, aktualizacja: 26.07.2022 13:18

Wycieczkowiec Wonder of the Seas zacumował w malagijskim porcie. Ten ogromny, luksusowy statek robi nieziemskie wrażenie. Patrząc na to, jak wygląda, stojąc przy molo i luksusowym jachcie, można wyobrazić sobie jego rozmiary.

Wonder of the Seas, czyli w tłumaczeniu Cud Mórz, to największy statek wycieczkowy świata. Należy on do floty Royal Caribbean International. Pochodzący z Francji wycieczkowiec od tego roku zachwyca ludzi na całym świecie.

Statek ma 362 metry długości i 18 pokładów z czego 16 jest do dyspozycji gości. Maksymalna ładowność osobowa Wonder of the Seas to aż 9288 osób – 2300 członków załogi i 6988 pasażerów, ulokowanych w 2867 wygodnych kajutach. Oprócz tego, statek ma 20 restauracji i 4 baseny.

Obraz
© © Jon Nazca / Reuters via Forum

Na Wonder of the Seas znalazło się miejsce na pełnowymiarowe boisko do koszykówki, park wodny dla dzieci, plac zabaw, lodowisko, tyrolkę o wysokości 10 pokładów, a nawet teatr na 1400 osób. Dla tych, którzy chcą zaznać chwili spokoju w otoczeniu natury, stworzono park, w którym rośnie ponad 10 tys. prawdziwych roślin.

Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda kwestia zasilania tej potężnej maszyny, to na pewno się nie rozczarujecie. Wonder of the Seas został wyposażony w sześć jednostek napędowych, a każda z nich składa się z trzech 16-cylindrowych silników Wartsila 12V46D oraz trzech 12-cylindrowych Wartsila 12V46D. Oprócz tego statek ma trzy 20000-kilowatowe silniki główne, które zasilają wszelkie rozrywki, restauracje i kajuty w prąd elektryczny.

Obraz
© © Jon Nazca / Reuters via Forum

30 kwietnia 2022 roku ogromny wycieczkowiec zacumował u wybrzeży hiszpańskiej Malagi. Trwa właśnie jego dziewicza podróż.

Obraz
© © Jon Nazca / Reuters via Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)