World Photographic Cup 2021: Polak z nagrodą w kategorii, reprezentacja wysoko w tabeli

World Photographic Cup 2021: Polak z nagrodą w kategorii, reprezentacja wysoko w tabeli
Źródło zdjęć: © © Marcin Wziontek
Marcin Watemborski

20.04.2021 12:39, aktual.: 20.04.2021 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

World Photographic Cup to dosłownie Fotograficzne Mistrzostwa Świata. Biorą w nich udział drużyny z różnych krajów, w tym z Polski. Pod przewodnictwem kapitana Polaków – Dawida Galińskiego – drużyna trafiła dość wysoko. Oprócz tego Szymon Świętochowski ma kilka powodów do radości.

W skład reprezentacji Polski w World Photographic Cup 2021 weszli: Hanna Drecka, Marcin Giba, Róża Sampolińska, Grzegorz Sikorski, Marcin Dobas, Przemysław Kot, Sylwia Makris, Tomasz Albin, Michał Jasiocha, Rafał Bojar, Mark Pacura, Jakub Degee, Michał Karcz, Jacek Taran, Sylwia Makris, Hanna Derecka, Marcin Wziontek, Szymon Świętochowski, Dawid Galiński w roli kapitana oraz Adam Polański jako juror.

Impreza organizowana od 2013 roku przez Federation of European Professional Photographers oraz Professional Photographers of America ma za zadanie wyłonienie najlepszych z najlepszych. Nie chodzi tu tylko o jednostki i ich agencje, ale o przynależność do krajowej drużyny. Można pokusić się o stwierdzenie, że to konkurs fotograficzny, który najwięcej ze wszystkich ma wspólnego ze sportową rywalizacją.

  • Slider item
[1/1]
Miałem dwa podejścia do World Photographic Cup, ale zobaczyłem też, że kilka osób znanych mi brało już udział i pasowałem do kategorii Commercial. Sama ekipa fotografów, w której się znalazłem, była wspierająca i wzajemnie dopingująca. Dawid sam wybrał zdjęcia z mojego portfolio, m.in wybrał zdjęcie z projektu kampanii Forda. Do pracy przy projekcie dla Ford Asia zaprosiła mnie Piotr Jaworowski (Ars Thanea). Za kreację odpowiadała agencja GTB Asia Pacific.Postprodukcja i Rendering samochodu był robiony przez Ars Thanea, a praca nad zdjęciami trwała około miesiąca, może dwóch. Zdjęcie jest jednym z serii wykonanych w Chinach. Niektóre kadry wykonane zostały u podnóży Himalajów. To super historia jest - przy niektórych ujęciach wspomagaliśmy się maskami, bo brakowało nam tlenu na wysokości prawie 5000 m n.p.m. i okazało się, że komputery powyżej tej wysokości przestają działać, bo nie dają rady się chłodzić zbyt rzadkim powietrzem.

W tegorocznej edycji wzięło udział 38 drużyn z 5 kontynentów. Reprezentacja polski zajęła 10 miejsce ogółem, ale warto zwrócić uwagę na dokonania Szymona Świętochowskiego. Ten fotograf zajął I miejsce w kategorii Commercial, 8 miejsce w kategorii Illustative oraz otrzymał tytuł Best of Nation, czyli wyróżnienie dla najlepszego reprezentanta kraju.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie Polski i czekamy na kolejne sukcesy!

Obraz
© © Tomasz Albin
Obraz
© © Michał Karcz
Obraz
© © Sylwia Makris
Obraz
© © Szymon Świętochowski
Obraz
© © Jakub Degee
Obraz
© © Marcin Dobas
Obraz
© © Marcin Giba
Obraz
© © Hanna Derecka
Obraz
© © Róża Sampolińska
Obraz
© © Sylwia Makris
Obraz
© © Jacek Taran
Obraz
© © Grzegorz Sikorski
Obraz
© © Mark Pacura
Obraz
© © Michał Jasiocha
Obraz
© © Rafał Bojar
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)