World Press Photo 2015 Multimedia Contest - oto najlepsze dokumenty multimedialne świata

World Press Photo 2015 Multimedia Contest - oto najlepsze dokumenty multimedialne świata
Marcin Falana

12.03.2015 12:26, aktual.: 12.03.2015 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz piąty międzynarodowe jury wybrało jedną zwycięską produkcję w kategorii Interactive Documentary oraz trzy nagrodzone produkcje w kategorii Short Feature i Long Feature.

W tym roku do konkursu World Press Photo Multimedia Contest zgłoszono 352 produkcje z czego 221 w kategorii Short Features, 73 w kategorii Long Features i 58 w Interactive Documentary.

Pierwsze miejsce w kategorii Short Feature zdobył film “Behind the video of Eric Garner’s deadly confrontation with New York Police” opisujący znany incydent, w którym zginą Eric Garner podczas obezwładniania przez Policję z Nowego Yorku.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano filmowi “Fighting the Ebola Outbreak, Street by Street”, który opisuje trudną pracę ambulansu w czasie największego kryzysu związanego z epidemią eboli we wrześniu 2014 roku.

Trzecie miejsce w kategorii Short Feature zdobył film “At the Gates of Europe”, który skupia się na problemach uchodźców po Arabskiej Wiośnie. Film dokumentuje z perspektywy poszukiwanych i szukających trudną operacje ratowniczą, w której uratowano prawie 200 imigrantów z Syrii i Pakistanu.

W kategorii Long Features pierwsze miejsce zdobył film “The Long Night” opisujący niepełnoletnich uwikłanych w amerykańskim handlu żywym towarem.

Drugie miejsce zdobył film “The Fence”. Porusza on temat ogrodzenia jakie znajduje się na granicy USA i Meksyku. Jego budowa rozpoczęła się w 2006 roku i pochłonęła ponad 3 biliony dolarów i rozciąga się na ponad 1200 km. Dokument pokazuje życie pograniczników, mieszkańców i imigrantów, którzy przekraczają granicę każdego dnia.

Trzecie miejsce w kategorii Long Features otrzymał film “Japan’s Disposable Workers: Net Cafe” opisujący niełatwe życie tzw. białych kołnierzyków w Japonii. Z powodu kryzysu nawet długie godziny pracy mogą nie zapewnić bezpieczeństwa zatrudnienia, czy pensji, która umożliwia wynajęcie mieszkania. W czasie ostatniej dekady popularne stało się traktowanie kafejek internetowych do celów mieszkaniowych.

Zwycięzcą w kategorii Interactive Documentary został film “The And” poświęcony dynamice współczesnych związków przez pokazanie widzowi emocjonalnej przestrzeni prawdziwych par, które są w związku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)