Wpadka retuszera: premier Australii ma na zdjęciu dwie lewe stopy

Wpadka retuszera: premier Australii ma na zdjęciu dwie lewe stopy
Paweł Ziemiński

10.01.2019 11:32, aktual.: 26.07.2022 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym tygodniu internet obiega źle wyretuszowane zdjęcie premiera Australii Scotta Morrisona z rodziną. Na oficjalnej stronie internetowej polityka pojawiła się fotografia, na której ma… dwa lewe buty.

Spotkałem się niejednokrotnie z powiedzeniem, że ktoś ma dwie lewe ręce, ale żeby miał dwie lewe stopy? Jak widać na załączonym obrazku, tak dzieje się w przypadku premiera Australii Scotta Morrisona.

Na portrecie rodzinnym Morrison pozuje ze swoimi córkami, żoną i psem. Mężczyzna ma na sobie białe trampki, przy czym jeden z nich wygląda naprawdę źle. Jest nieumiejętnie wklejony, a na dodatek to po prostu klon dobrze widocznego buta lewego znajdującego się na stopie... prawej. Prawdopodobnie retuszer znalazł dobre zdjęcie tylko lewego trampka i pomyślał, że nikt się nie zorientuje, ale wiecie, jak to jest – internet nie wybacza i nic się nie ukryje przed użytkownikami.

Na Twitterze od razu zaczęły pojawiać się przerobione zdjęcia, natomiast oryginalne zdjęcie na stronie premiera Australii szybko zostało podmienione. Nowa wersja prezentuje kompletnie inne buty, a sam premier podszedł do wszystkiego żartobliwie i wrzucił na portal społecznościowy zdjęcie prawdziwych trampków. Świetna reakcja!

Skwitował to krótko: ”Nie prosiłem, żeby buty lśniły, ale jeśli już musisz retuszować zdjęcie, skoncentruj się proszę na włosach (lub ich braku), nie na stopach!”.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)