Wprowadź fotografię na salony, czyli klamka jak obiektyw fisheye

Cuba Gallery / Flickr
Cuba Gallery / Flickr
Kamila Dworniczak

29.11.2010 10:00, aktual.: 01.08.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograficzne akcesoria świetnie sprawdzają się w roli dekoracji wnętrz. Wystarczą stare, egzotycznie wyglądające aparaty wielkoformatowe, nieużywane analogowe lustrzanki, a mieszkanie w jednej chwili zyskuje upragniony nostalgiczny look. Jednak tym razem posunięto się jeszcze dalej i... zaprojektowano klamki zainspirowane obiektywem fisheye.

Każda z tajemniczych klamek - o nazwie "Glass Globe" - ma kształt precyzyjnie wyprofilowanej szklanej kuli. W tym magicznym atrybucie możemy zobaczyć wizerunek pokoju, który znajduje się na drzwiami. Proste, ale jakie efektowne!

Obraz
Obraz

Wygląd tych akcesoriów został zainspirowany działaniem obiektywu typu fisheye. Obraz pokoju jest specyficznie zdeformowany, a pomieszczenie widzimy niemal w całości za sprawą szerokiego kąta widzenia. Efekt jest więc trochę podobny jak w naszych "podglądających" wizjerach w drzwiach. Ma to dekoracyjne plusy ? upodabnia klamkę do prawdziwej, czarodziejskiej kryształowej kuli, w którą schwytano senną wizję tajemniczego wnętrza.

Magiczne klamki zaprojektował japoński architekt ? Hideyuki Nakayama. Pierwsze egzemplarze można już kupić w jednej z japońskich sieci sklepów.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)