Wrocław bije rekord - największa fotografia panoramiczna w Polsce

Wrocław bije rekord - największa fotografia panoramiczna w Polsce

Fot. Stanisław Klimek
Fot. Stanisław Klimek
Krzysztof Basel
11.05.2011 09:05, aktualizacja: 01.08.2022 14:40

742 zdjęć o łącznej rozdzielczość 9,5 gigapikseli - Wrocław ma największe zdjęcie panoramiczne w Polsce. Jego autorem jest znany fotograf Stanisław Klimek.

Fotografia Stanisława Klimka to największe zdjęcie panoramiczne miasta w Polsce. Gdyby jego dzieło wydrukować w obecnej rozdzielczości, miałoby12 m wysokości i 60 m długości. Nie jestem wprawdzie ekspertem od gigapanoram, ale odnoszę wrażenie, że zdjęcie ma wysoką jakość i dobre oddanie szczegółów. Dobrym pomysłem jest zaznaczenie kilku ważnych, ale bardzo oddalonych punktów na horyzoncie. Po kliknięciu w nie od razu następuje maksymalne przybliżenie do wybranego miejsca.

Fotograficzna panorama powstała 8 października 2010 r. z wieży kościoła garnizonowego św. Elżbiety między godziną 15:39 a 16:41. Dzieło Stanisława Klimka można obejrzeć na stronie www.wroclaw.vianova.pl. Polecamy!

Stanisław Klimek to wrocławski fotograf, z wykształcenia matematyk, który wraz z żoną prowadzi wydawnictwo VIA NOVA. Przedmiotem zainteresowania fotografa jest głównie architektura, w szczególności Wrocławia i Dolnego Śląska. Wydał wiele autorskich albumów fotograficznych prezentujących architekturę i zabytki polskich miast. Jest także autorem ilustracji do książek o architekturze Katmandu (Nepal) i Varanasi (Indie). Niedawno fotograf otworzył we Wrocławiu lokal „Wydawnictwo” przy ul. Włodkowica 11. To z jednej strony mała przytulna kawiarnia, z drugiej - bogata czytelnia czy księgarnia, na półkach której zgromadzono szeroki wybór publikacji wrocławskich i dolnośląskich oraz przemyślany wybór książek i albumów poświęconych fotografii i architekturze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)