Artyści zrzeszyli się we Wrocławiu, tworząc kalendarz charytatywny dla potrzebujących zwierząt

Artyści zrzeszyli się we Wrocławiu, tworząc kalendarz charytatywny dla potrzebujących zwierząt
Marcin Watemborski

02.12.2016 07:04, aktual.: 26.07.2022 18:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia to nie tylko sposób zarabianie pieniędzy dla siebie, ale również świetny sposób wsparcia inicjatyw charytatywnych. Trzech artystów – Oskar Podolski, Karol Imiałkowski oraz Bartek Sadowski – połączyło siły we Wrocławiu, by pomóc Fundacji Dwa Plus Cztery stworzyć niesamowite dzieło. Celem jest pomoc potrzebującym zwierzętom.

Fundacja Dwa Plus Cztery co roku wydaje kalendarz, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym zwierzętom, znajdującym się pod opieką organizacji. Bohaterami edycji na rok 2017 są psy odebrane podczas interwencji fundacji. Te zwierzęta przeżyły prawdziwe piekło, a dochód z tegorocznego kalendarza ma zapewnić środki na ich dalsze leczenie, kolejne interwencje oraz socjalizację psów.

Obraz

W tym roku Fundacja Dwa Plus Cztery zwróciła się do Kasi Gardiasz z prośbą o ogarnięcie kalendarza. Bardzo szybko zaangażowała się ona w cały proces, ale wiedziała, że pójście na skróty nie wchodzi w grę. Kasia zaprosiła do wzięcia udziału w projekcie trzech artystów – Oskara Podolskiego, Karola Imiałkowskiego oraz Bartka Sadowskiego.

Obraz

Kalendarz jest inicjatywą w pełni charytatywną i nikt z zaangażowanych osób nie wziął dla siebie ani złotówki. Organizatorzy pokrywali wszystko z własnej kieszeni oraz szukali sponsorów chętnych do pomocy. W kwestię druku zaangażowała się drukarnia Drukomat.pl. Stworzyła ona również niektóre z cyferek potrzebnych w scenografii.

Obraz

Za scenografię odpowiadają Oskar i Karol, którzy podeszli do tematu bardzo ambitnie. Zaprojektowali cyfry oznaczające miesiące z najróżniejszych przedmiotów, wśród które zostały wkomponowane psiaki. Po przygotowaniu całego planu zdjęciowego do akcji wkroczył Bartek, który sfotografował zwierzęta.

Obraz

W sesji brał udział również behawiorysta, który dbał o komfortowe samopoczucie psów. Podczas zdjęć nie brakowało łez, ale również uśmiechów, które napędzały dodatkowo całą ekipę do pracy.

Obraz

Kalendarz będzie można kupić od 9 grudnia na stronach internetowych Decobazaar oraz Drukomat, na fanpage Funcacji Dwa Plus Cztery oraz w wybranych wrocławskich restauracjach i kawiarniach. Jego cena wynosi 50 złotych.

[h4]Sylwetki artystów:[/h4]

[b]Bartek Sadowski[/b]Od ponad 15 lat pracuje jako fotograf, zaczynał jako fotoreporter, obecnie jest pochłonięty fotografią sesyjną, tak portretową jak i komercyjną. Jego zdjęcia są publikowane w: Newsweek, Wprost, Forbes, le Monde, Kids Magzine, Bloomberg News. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej (BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo), laureat pierwszej nagrody w konkursie National Geographic, został doceniony w konkursie Sony World Photography Awards, a kampanie z jego zdjęciami były wyróżniane w takich konkursach jak Kreatury czy Golden Arrow.

[b]Oskar Podolski (OESU)[/b]Projektant grafik, typograf, projektant ubrań, artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autor takich rebrandingów jak Heyah (główna nagroda Klubu Twórców Reklamy w kategorii ID) oraz Interia. Współpracował m.in. z Levi’s, Adidas, Diverse, TVN, HBO, T-Mobile.

[b]Karol Imiałkowski[/b]Projektant graficzny oraz project manager i brand manager. W każdej z tych ról czuje się dobrze i każda go na swój sposób definiuje. Realizuje projekty z zakresu komunikacji wizualnej, brandingu oraz webdesignu. Współwłaściciel studia Many Colors. Obecnie z Oskarem Podolskim współtworzy studio 247®.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)