Wspaniałe "potwory z głębi" uchwycone przez profesjonalistów. Nie oderwiesz od nich oczu

Na zwycięskim zdjęciu jest żeglarek, czyli przeurocza ośmiorniczka, na której wzorowany był jeden z pokemonów.
Na zwycięskim zdjęciu jest żeglarek, czyli przeurocza ośmiorniczka, na której wzorowany był jeden z pokemonów.
Źródło zdjęć: © Ocean Photographer of the Year | Jailing Cai
Marcin Watemborski

19.09.2023 12:25, aktual.: 25.09.2023 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Ocean Photographer of the Year 2023 właśnie został rozwiązany. Miłośnicy morskich toni zaprezentowali swoje najlepsze pracy, na których niejednokrotni zobaczymy wspaniałe stworzenia. Patrząc na nie, można zrozumieć, skąd wzięły się opowieści marynarzy o potworach z głębin.

Ocean Photographer od the Year to prestiżowy konkurs kierowany do nurków, biologów morskich i miłośników podwodnych przygód. To współzawodnictwo zawsze jest pełne przepięknych kadrów, które zapierają dech w piersi. Przyjrzyjmy się wyróżnionym zdjęciom.

Pierwsze miejsce zajęła 25-letnia Jailing Cai, która na co dzień pracuje jako biolog morski, a z pasji zajmuje się fotografią. Jej zdjęcie pokazuje żeglarka, czyli ośmiornicę z rodziny Argonautidae na bliżej nieokreślonych szczątkach. Zwierzę wygląd jak żywcem wyciągnięte z bajki "Pokemon". Dla przypomnienia był tam taki stworek, który nazywał się Omanyte i był wzorowany właśnie na tej malutkiej ośmiorniczce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jailing Cai pobiła swoim zdjęcie mnóstwo innych fotografów. Profesjonaliści zmagali się w kilku kategoriach: Adventure, Conservation – HOPE, Conservation – IMPACT, Fine Art, Human Connection, Portfolio, Wildlife, Young Photographer, Female Fifty Fanthoms. Każda z grup koncentrowała się wokół innej tematyki. Bez względu jednak na nią, fotografie były doskonałe.

Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Sydney w Australii i będzie trwałą aż 5 miesięcy. Kolejny konkurs już w przyszłym roku, lecz zanim poznamy jego uczestników, przyjrzyjmy się nagrodzonym zdjęciom z tegorocznej edycji.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)