Wspaniałe zdjęcia psów w akcji. Są szybkie i kochane

Wspaniałe zdjęcia psów w akcji. Są szybkie i kochane

Ulubionym tematów tej fotgorafki są psy w ruchu.
Ulubionym tematów tej fotgorafki są psy w ruchu.
Źródło zdjęć: © Instagram | Omica
Marcin Watemborski
21.02.2023 14:30

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a zwłaszcza fotografa. Bez względu na umaszczenie czy rasę, wszystkie psiaki są kochane i przy odpowiednim podejściu będą wiernymi bohaterami zdjęć. Niektóre z nich wymagają więcej ruchu niż inne i ujęcie ich w locie może być trudne. Fotografka o pseudonimie Omica pokazuje, że liczne próby się opłacają, a efektem są fantastyczne kadry.

Omica zaczęła swoją przygodę z fotografią psów około dwóch lat temu. Od tamtego czasu poważnie utwierdziła się w przekonaniu, że to najlepsi modele, z którymi mogłaby sobie wymarzyć pracę. Artystka zdradza, że od razu zakochuje się w każdym fotografowanym psie.

Miłość do fotografii psów rozgorzała w niej dzięki własnemu czworonogowi. Dzięki swojej przeuroczej suczce zawsze mogła trenować nowe techniki oraz doskonalić się w sztuce obrazowania świata. Jej towarzyszka jest niezwykle pomocna – stanowi dla niej wsparcie osobiste oraz artystyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Artystka wyznaje, że jej zdjęcia są każdorazowo obrabiane, lecz nie za mocno. Zależy jej na naturalnym charakterze fotografii, więc nie może przesadzić. Omica koncentruje się na postprodukcji cieni i jasnych partii obrazu, by zwiększyć rozpiętość tonalną i nadać zdjęciom trójwymiarowości.

Od jakiegoś czasu jej ulubionym tematem fotograficznym są psy w akcji, co pokazuje na najświeższych zdjęciach.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)