Wspaniały widok na najwyższy szczyt Waszyngtonu. Jego cień przeciął niebo

Wspaniały widok na najwyższy szczyt Waszyngtonu. Jego cień przeciął niebo

Cień przeciał niebo nad Mount Rainier.
Cień przeciał niebo nad Mount Rainier.
Źródło zdjęć: © Facebook | Lisa Bishop
Marcin Watemborski
28.11.2022 11:32

Zdjęcie przedstawiające Mount Rainier na długo zapada w pamięci. Cień szczytu, który przechodzi przez różowe niebo pełne chmur, wygląda zjawiskowo. To kadr jedyny w swoim rodzaju.

Na Facebooku Lubuskich Łowców Burz zostało opublikowane wspaniałe zdjęcie. Chodzi o kadr autorstwa Lisy Bishop, który pokazuje przepiękny krajobraz stanu Waszyngton (USA). Zobaczymy na nim Mount Rainier (Mount Tahoma, Tacoma), czyli najwyższą górę w okolicy.

Lisa Bishop wykazała się niesamowitym wyczuciem chwili i sfotografowała widok, gdy słońce było już nisko nad horyzontem. W tamtej chwili było jeszcze jasno, a chmury były skąpane w różowo-pomarańczowym świetle. Słońce było na tyle nisko, że podświetlało górę od spodu, czego skutkiem jest nietypowy widok nieba przeciętego długim cieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, że Tacoma jest stratowulkanem, a cień rozchodzi się niemal idealnie od wygasłego krateru. Kompozycja zdjęcia znacznie potęguje złudzenie wizualne, jakby góra emitowała ciemny sygnał w eter.

Mount Rainier jest najwyższym szczytem Gór Kaskadowych i ma wysokość 4392 m n.p.m. Góra jest położona na terenie hrabstwa Pierce i wchodzi w część szerszego parku narodowego Mount Rainier. Swoją nazwę zawdzięcza admirałowi Peterowi Rainierowi, który został w ten sposób uhonorowany przez kapitana George’a Vancouvera w 1972 roku.

Co do aktywności stratowulkanu, to nie jest ona współcześnie intensywna. Ostatnia erupcja miała miejsce pod koniec 1984 roku, natomiast aktywność sejsmiczna w 1969 roku.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)