Wspaniały widok na najwyższy szczyt Waszyngtonu. Jego cień przeciął niebo

Cień przeciał niebo nad Mount Rainier.
Cień przeciał niebo nad Mount Rainier.
Źródło zdjęć: © Facebook | Lisa Bishop
Marcin Watemborski

28.11.2022 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie przedstawiające Mount Rainier na długo zapada w pamięci. Cień szczytu, który przechodzi przez różowe niebo pełne chmur, wygląda zjawiskowo. To kadr jedyny w swoim rodzaju.

Na Facebooku Lubuskich Łowców Burz zostało opublikowane wspaniałe zdjęcie. Chodzi o kadr autorstwa Lisy Bishop, który pokazuje przepiękny krajobraz stanu Waszyngton (USA). Zobaczymy na nim Mount Rainier (Mount Tahoma, Tacoma), czyli najwyższą górę w okolicy.

Lisa Bishop wykazała się niesamowitym wyczuciem chwili i sfotografowała widok, gdy słońce było już nisko nad horyzontem. W tamtej chwili było jeszcze jasno, a chmury były skąpane w różowo-pomarańczowym świetle. Słońce było na tyle nisko, że podświetlało górę od spodu, czego skutkiem jest nietypowy widok nieba przeciętego długim cieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, że Tacoma jest stratowulkanem, a cień rozchodzi się niemal idealnie od wygasłego krateru. Kompozycja zdjęcia znacznie potęguje złudzenie wizualne, jakby góra emitowała ciemny sygnał w eter.

Mount Rainier jest najwyższym szczytem Gór Kaskadowych i ma wysokość 4392 m n.p.m. Góra jest położona na terenie hrabstwa Pierce i wchodzi w część szerszego parku narodowego Mount Rainier. Swoją nazwę zawdzięcza admirałowi Peterowi Rainierowi, który został w ten sposób uhonorowany przez kapitana George’a Vancouvera w 1972 roku.

Co do aktywności stratowulkanu, to nie jest ona współcześnie intensywna. Ostatnia erupcja miała miejsce pod koniec 1984 roku, natomiast aktywność sejsmiczna w 1969 roku.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)