Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem. Zobacz je na wspaniałym timelapsie

Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem. Zobacz je na wspaniałym timelapsie
Źródło zdjęć: © © Chris Pritchard / [Vimeo](https://vimeo.com/155404383)
Monika Homan

21.09.2018 13:07, aktual.: 21.09.2018 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bez względu na to, gdzie się znajdujecie - w środku miasta, czy na łonie natury, w górach czy nad morzem, krajobraz zawsze ma jedną cechę wspólną - niebo. I choć zawsze je widzimy, to ma ono wiele oblicz.

Różne oblicza nieba zaprezentował Chris Pritchard w swoim timelapsie zatytułowanym "Skylight". Jest to kolekcja krajobrazów, na których niebo przybiera niesamowite kolory, z różnych stron świata. Na filmie zobaczycie 42 lokacje, między innymi: Los Angeles, Chicago, Tokio, Singapur, Dolinę Śmierci, Park Narodowy Yosemite, Klify Vermillion, czy pustynię Majave.

Chris przejrzał kolekcję swoich timelapsów, które zrobił w ostatnich sześciu latach i wybrał z nich fragmenty, w których niebo odgrywa pierwsze skrzypce. Najstarszy klip jest z 2010 roku a najnowszy z 2016. 3 minutowy film poklatkowy przedstawia 36 godzin rzeczywistego czasu i jest naprawdę imponujący.

Ulubionym ujęciem Chrisa jest to, które otwiera film. Podczas biwaku z przyjaciółmi ciężka burza z silnym wiatrem minęła ich o świcie. Schowali się w podniszczonych namiotach. Kiedy burza przeszła, a chmura odsłoniła niebo, Chris wiedział, że musi to sfotografować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)