?Wszystko płynie? z Panasonic Lumix GH1

?Wszystko płynie? z Panasonic Lumix GH1

?Wszystko płynie? z Panasonic Lumix GH1
Mateusz Gołąb
06.09.2010 14:15, aktualizacja: 01.08.2022 15:08

Studenci łódzkiej Filmówki zostaną autorami jednego z pierwszych w Polsce filmów fabularnych kręconych cyfrowym aparatem fotograficznym z wymienną optyką - Lumixem GH1. Trwają właśnie zdjęcia, a twórcami są Piotr Ivan Ivanov i Krzysztof Dziomdziora, studenci łódzkiej szkoły filmowej. Operatorem Lumixa jest Jan Prosiński - absolwent tej uczelni.

Aparat cyfrowy, ze względu na jego niewielki rozmiar, można ustawić w miejscach, gdzie tradycyjna kamera nie zmieści się lub jej wielkość uniemożliwia swobodną pracę operatorską. Wymienna optyka, możliwość dołączania szerokiej gamy obiektywów z różnych systemów i duża matryca zapewniają twórcom z jednej strony swobodę artystyczną, a z drugiej - jakość obrazu, którą można zademonstrować na dużym telewizorze plazmowym czy wręcz na ekranie kinowym.

?Wszystko płynie? to projekt dwóch studentów ostatniego roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w całości zrealizowany aparatem Lumix DMC-GH1. Opowiada historię człowieka załamanego i przegranego, który podczas samotnego spływu Wisłą przewartościowuje swoje życie. Specyfika fabuły sprawiła, że konieczne było filmowanie na rzece. Ekipa operatorska dużą część materiału kręciła z jachtu, który płynął równolegle do łodzi sterowanej przez głównego bohatera. Z tego powodu duże znaczenie miały rozmiary sprzętu filmowego.

Premiera filmu ?Wszystko płynie? planowana jest na początek przyszłego roku. Twórcy filmu - Piotr Ivan Ivanov oraz Krzysztof Dziomdziora - planują również przygotowanie produkcji w angielskiej wersji językowej oraz stworzenie kopii pokazowych na taśmie 35 mm i płytach DVD i Blu-ray. Cała produkcja ma mieć około 52 minut długości.

Historię produkcji można na bieżąco śledzić na profilu ?Wszystko Płynie? w serwisie Facebook:.

Lista obiektywów Lumix i Leica użytych w filmie:

  • H-F007014E 7-14mm, f/4.0
  • L-ES014050E 14-55 mm f/2.8-3.5
  • H-H020E** 20 mm f/1.7**
  • H-ES045E** 45 mm f/2.8**
  • H-FS045200 45-200mm f/4.0-5.6
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)