Wtyczka Epsona ułatwiająca wydruki

Wtyczka Epsona ułatwiająca wydruki

Wtyczka Epsona ułatwiająca wydruki
Kepifil
27.05.2008 11:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:14

Aby usprawnić pracę wielu osób zajmujących się obróbką zdjęć i późniejszym ich wydrukiem firma Epson zaprezentowała wtyczkę usprawniającą proces druku, przygotowana z myślą o popularnych aplikacjach do obróbki zdjęć: Adobe Photoshop CS i Elements.

W jaki sposób wtyczka może ułatwić pracę? Przede wszystkim umożliwiając druk wielu obrazów, czy druk wielostronicowy jak i zapewnić proste zarządzanie kolorem.

Interfejs Epsona dzieli obieg pracy na trzy etapy: wybieranie obrazów, wybieranie/definiowanie układu oraz ustawianie drukarki i podgląd obrazów, dzięki czemu proces druku jest prosty i efektywny. Okno każdego etapu jest modularne i może zostać zminimalizowane w celu zoptymalizowania miejsca dostępnego na ekranie.

Dostępna jest funkcja automatyzująca proces układania obrazów, która pozwala użytkownikom wybrać jeden z trzech typów układów: szablon, indeks oraz układ swobodny, który może obejmować wiele stron. Standardowo dostępnych jest ponad 170 szablonów o rozmiarach od karty kredytowej do A3, a użytkownicy mogą tworzyć własne szablony i zapisywać je do regularnego użytku. Po wybraniu układu wystarczy przeciągnąć i upuścić obraz na szablon; w razie potrzeby obrazy mogą być nawet przycinane.

Zarządzanie kolorem można zautomatyzować zarówno pod kątem bezpośredniego zarządzania przez sterownik drukarki, jak i zarządzania opartego na profilach ICC. Użytkownicy mogą również określić własne profile ICC dla konkretnych nośników. Funkcja podglądu pozwala szybko i łatwo sprawdzić ostateczny układ przed rozpoczęciem druku.

Nowa wtyczka Epson Print Plug-In jest dostępna bezpłatnie w witrynie Epson Europe pod adresem www.epson-europe.com i obsługuje systemy Mac OS 10.4.3 - 10.4.10 (Tiger), Mac OS 10.5 (Leopard) oraz Windows XP SP2 i Vista.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)