Wtyczka, która zablokuje na Facebooku wszystkie zdjęcia dzieci

Wtyczka, która zablokuje na Facebooku wszystkie zdjęcia dzieci
Paweł Ziemiński

20.05.2019 10:08, aktual.: 26.07.2022 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasem przeglądanie Facebooka może być irytujące, zwłaszcza gdy macie wielu znajomych około 30-tki. Nagle na waszej osi czasu może pojawić się bardzo dużo zdjęć przesłodkich niemowlaków, ale co za dużo to nie zdrowo. Firma SKYN postanowiła temu zaradzić.

Firma SKYN, producent prezerwatyw i akcesoriów intymnych, postanowiła sprostać wyzwaniu, jakim jest filtrowanie i blokowanie zdjęć dzieci na Facebooku. Szczerze mówiąc spotkałem się niejednokrotnie z tym, ze wielu moich znajomych publikuje zdjęcia swoich pociech. Jasne, super jest się pochwalić, jak rośnie maleństwo, ale wszystko ma swoje granice. Akurat mi to nie przeszkadza, ale często słyszałem od znajomych o tym, że na ich osiach czasu ”co drugie zdjęcie to kot lub dziecko”.

SKYN® Baby Blocker

Baby Blocker to wtyczka, która zablokuje na waszym Facebooku zdjęcia dzieci. Według producenta wtyczki, rodzice udostępniają średnio 1500 zdjęć swoich dzieci w mediach społecznościowych do skończenia przez nie 5. roku życia. Już nawet pomijając ilość zdjęć, która może zdenerwować każdego człowieka, to co z bezpieczeństwem wizerunku pociech? Warto się nad tym trochę zastanowić.

Internet jest niebezpieczną przestrzenią i zdecydowanie nie powinniśmy pozwalać na to, by wizerunek najmłodszych, bezbronnych dzieci lądował właśnie tam. Zdjęcia maluchów lepiej zostawić do albumu rodzinnego, tudzież podesłać prywatnie rodzinie, ale nie dzielić się nimi z całym światem.

Plug-in wykrywa zdjęcie dziecka automatycznie na podstawie tagów przypisywanych przez Facebooka i zastępuje je innym ”nieszkodliwym” zdjęciem z tematyki, która może interesować użytkownika. Patrząc na branżę dostarczyciela wtyczki, to sprytna kampania marketingowa. Opis aplikacji ”pozwoli ci na więcej przyjemności z przeglądania i 99,9 proc. pewności, że zostaniesz wolny od dzieci”. Niezłe zagranie!

Wtyczkę do przeglądarki Google Chrome możecie pobrać ze specjalnej zakładki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)