Www sieci: Agencja Magnum

Www sieci: Agencja Magnum
Maciej Kuś

17.05.2008 20:16, aktual.: 02.08.2022 11:14

Chyba nie ma fotoreportera, który nie znał by agencji Magnum. Dziś przedstawiam blog jednej z najlepszych i najbardziej znanych fotograficznych. Na blogu agencji Magnum co kilka dni możemy przeczytać historie, która towarzyszy fotografiom robionym przez fotografów z agencji. Także tych którzy jeszcze nie wiedzą dlaczego Agencja Magnum to ikona fotografii reporterskiej, zapraszam do czytania dalej.

O Agencji Magnum można powiedzieć, że jest legendarną agencją fotograficzną, która została założona w 1947 r. w Paryżu przez fotografów takiej klasy jak Roberta Capa, Henri Cartier-Bressona, George'a Rodgera, Davida Seymoura i Billa Vandiveta; współcześnie posiada swoje oddziały w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Tokio.

Agencja Magnum, powstała na gruzach doświadczeń po II wojnie światowej, była pierwszą ?spółką? fotograficzną w całości posiadaną, finansowaną i kontrolowaną przez jej członków-fotografów. Spotykają się oni raz w roku w ostatni weekend czerwca w Nowym Jorku, Paryżu lub Londynie, więc jeśli będziecie uważnie odwiedzać ich bloga z pewnością już niedługo zobaczycie ich wspólne zdjęcie, które również stało się tradycją w trakcie ich spotkań.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)