Www sieci: Maciek Nabrdalik

Www sieci: Maciek Nabrdalik
Maciej Kuś

08.05.2008 15:50, aktual.: 02.08.2022 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najbliższą środę rozpocznie się w Nowym Jorku festiwal fotograficzny "New York Photo Festival", a potrwa do 18 maja. Oprócz wystaw i prelekcji podczas festiwalu będą przyznawane nagrody, być może i polskim fotografom. Wśród polskich reprezentantów nominowani są Marcin Łobaczewski były fotoreporter Gazety Wyborczej z Zielonej Góry oraz freelancer Maciej Nabrdalik, który jest zwycięzcą ubiegłorocznego "Pressa". Fotografie Macieja Nabrdalika nie raz widziałem już w prasie i muszę się przyznać, że jest on jednym z moich ulubionych fotografów prasowych. Dziś w cyklu "Www sieci" zaglądniemy do jego internetowemu portfolio.

Pod adresem www.nabrdalik.com odnajdziemy anglojęzyczne portfolio fotoreportera. Nic dziwnego bowiem karierę rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracował m.in. z magazynem Exit Zero, jest również autorem zdjęć do książek, m.in. do The Ghosts of Cape May autorstwa Craiga McManusa. W Polsce był fotografem dziennika Super Express, obecnie jest freelancerem.

W jego portfolio odnajdziemy sporo portretów poczynając od bokserów po polityków czy zdjęcia polskich gwiazd. W tematach przedstawia m.in historię Jarosława Kaczyńskiego, królową pielęgniarek czy zajęcia w szkole tańca integracyjnego. Są również zdjęcia pojedyncze czy też robione w studiu. Nie zabrakło również okładek magazynów i poszczególnych stron w mediach, które opublikowały artykuły z jego zdjęciami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)