Www sieci: Mistrz krajobrazu Charlie Waite w Polsce [video]

Screen z filmu, fot. Charlie Waite
Screen z filmu, fot. Charlie Waite
Krzysztof Basel

30.10.2009 10:23, aktual.: 02.08.2022 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska nie co dzień gości wyjątkowych fotografów o międzynarodowej renomie. Jednym z takich twórców jest Charlie Waite - znany na całym świecie fotograf krajobrazów. Twórca odwiedził niedawno nasz kraj przy okazji warsztatów w Zakopanem. W sieci dopiero co ukazały się 2 filmy relacjonujące pobyt Waite'a oraz jego ciekawe przemyślenia o fotografii.

Charlie Waite

Oprócz tworzenie niesamowitych fotografii Charlie Waite dzieli się także swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi fotografami na całym świecie. W tym roku Waite po raz pierwszy odwiedził Polskę i poprowadził warsztaty Panasonica w Zakopanem. Twórca opowiada o swoich doświadczeniach z pobytu, relacjach z uczestnikami, ale także o sobie i swoich fotografiach.

Charlie Waite - Reflections

Charlie Waite urodził się w 1949 i pracował British Theatre i Television przez pierwsze 10 lat swojej kariery. Wtedy właśnie zafascynował się światłem i designem. Charlie zajął się później fotografią krajobrazową, a miłość do teatralnego światła ma do dziś mocny wpływ na jego twórczość.

Przez ostatnie 25 lat fotograf tworzył swoje prace, ale także wykładał w Wielkiej Brytanii, Europie i USA. Jego prace były pokazywane na wielu wystawach, między innymi w Londynie, Tokyo, Nowym Jorku, Sydney czy Melbourne. To autor 27 książek o fotografii i wielu programów telewizyjnych (m.in. dla BBC i Scottish Television). Przez lata swojej kariery Waite wypracował sobie markę jednego z najlepszych i najważniejszych fotografów krajobrazu na świecie.


*Www sieci to cykl, w którym staramy się prezentować najciekawsze fotoblogi, fascynujące galerie  i portale o fotografii pełne przydatnej wiedzy dla każdego fotografa. Jednym słowem wszystko to, co ciekawego wyszperamy www sieci. *

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)