Wybielanie zębów w 1 minutę

Wybielanie zębów w 5 krokach, fot. loufi / Flickr
Wybielanie zębów w 5 krokach, fot. loufi / Flickr
Krzysztof Basel

28.03.2009 22:15, aktual.: 02.08.2022 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem prezentuję prosty, szybki, ale bardzo przydatny efekt - wybielanie zębów. Nie każdy ma uśmiech jak z reklamy pasty do zębów, ale chyba każdy chciałby taki mieć. Jest to możliwe, przynajmniej na zdjęciach. Oto ekspresowa metoda, która pozwoli wybielić zęby na fotografii w trzech prostych krokach.

Ostatnio moje myśli krążą wokół bolącego zęba, wczorajszej i pojutrzejszej wizyty u dentysty. Pewnie stąd wziął się pomysł na ten krótki poradnik. Nie jest to mój pomysł, kiedyś zobaczyłem tę metodę gdzieś w Internecie, ale to bardzo dobry, prosty i szybki sposób.

Do posta wykorzystałem zdjęcie loufi z Flickr.com, opublikowane oczywiście na prawach Creative Commons, Some rights reserved. To raczej pogodna osoba, więc mam nadzieję, że nie będzie zły, że jego zdjęcie posłużyło akurat do takiego celu ; ) Korzystałem z Adobe Photoshopa CS3, jednak mogą do tego służyć też starsze wersje. Próbowałem zastosować tę metodę w Gimpie, ale niestety nie znalazłem opcji Kolor selektywny lub jej odpowiednika.

Krok 1

Otwórz zdjęcie i wybierz narzędzie Lasso. Na górnym pasku ustaw Wtapianie (Feather) na 1px. Zaznacz obszar zębów, który chcesz wybielić.

Otwórz zdjęcie i wybierz narzędzie Lasso.
Otwórz zdjęcie i wybierz narzędzie Lasso.

Krok 2

Czas na intensywne wybielanie. Wybierz Image > Adjustments > Selective Color... (Obraz > Dopasowanie > Kolor Selektywny...).

Krok 2
Krok 2

Krok 3

W pasku Color (Kolor) zaznacz Yellow (Żółty). W oknie widać 4 suwaki. Ciebie interesuje tylko jeden, odpowiadający za kolor żółty. Zmniejsza zawartość procentową tego koloru przesuwając suwakiem w lewą stronę lub wpisując odpowiednią liczbę. W tym przypadku musiałem dosyć mocno wybielić zęby brodatego kolegi i zastosowałem wartość -80 %. Gdy ustawisz odpowiednią liczbę kliknij* OK*. Gotowe! Cała operacja może zająć nie więcej, niż minutę.

Krok 3
Krok 3

Przed:[photo position="inside"]42556[/photo]Po:


*Autorem zdjęcia wykorzystanego w tekście jest *loufi *z Flickr.com. Fotografia są objęte licencją Creative Commons [url=http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en]Attribution 2.0 Generic.

[/url]*

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)