Wybierasz się do Włoch? Uważaj, bo możesz zapłacić mandat za zdjęcia

Portofino to jedno z najbardizej znanych miejsce we Włoszech.
Portofino to jedno z najbardizej znanych miejsce we Włoszech.
Źródło zdjęć: © Pexels
Marcin Watemborski

21.04.2023 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy Włosi jawnie mają dość turystów, co objawia się nawet w kurortach. W jednym z nich właśnie została wprowadzona kara za zbyt długie robienie selfie. Wszystko po to, by przestać szpecić widoki ludźmi ze smartfonami.

Portofino to jeden z najbardziej znanych kurortów w całych Włoszech. Burmistrz miejscowości Matteo Viacava właśnie ogłosił, że we wsi będą dwie strefy, w których zbyt długie przebywanie i robienie sobie selfie będzie karane mandatem w wysokości 275 euro, czyli prawie 1300 złotych.

Wspomniane "czerwone strefy" będą dotyczyły dwóch najbardziej widowiskowych miejsce w Portofino, gdzie aż roi się od turystów. Po to, by je zobaczyć, ludzie czekają w długich kolejkach. A wszystko po to, by uchwycić na zdjęciu wspaniały krajobraz z wybrzeżem w tle. Charakterystyczne kolorowe domy nad wodą to wizytówka Portofino, które liczy niewiele ponad 500 stałych mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Burmistrz miasta tłumaczy, że nowa zasada i mandaty są konieczne, ponieważ sezon turystyczny w Portofino to istne utrapienie dla mieszkańców. Uliczkami nie da się przejść, a ludzie wpadają na siebie co chwilę. O ile ci turyści, którzy co chwilę zatrzymują się, by zrobić selfie, są najbardziej irytujący, to zasada będzie dotyczyła nie tylko ich. Celem Viacavy jest udostępnienie piękna miejscowości dla wszystkich.

Nowe prawo w Portofino weszło w życie w weekend wielkanocny. "Czerwone strefy" będą obowiązywały do 15 października od wczesnych godzin porannych do godziny 18:00. Podróżując do tego niesamowitego miejsca, miejcie na uwadze kary za robienie zdjęć.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)