Wybierz Fotograficzne Perły Polski, idź na Fotospacer i wygraj Lumixa G

Wybierz Fotograficzne Perły Polski, idź na Fotospacer i wygraj Lumixa G

Wybierz Fotograficzne Perły Polski, idź na Fotospacer i wygraj Lumixa G
Krzysztof Basel
31.03.2015 15:06, aktualizacja: 26.07.2022 19:39

Już niebawem staruje interesująca fotograficzna inicjatywa, w trakcie której będziecie mogli odkryć i fotografować zapomniane zamki, urokliwe bezdroża, malownicze miasteczka kryjące swoje oblicza przed turystami.

Fotograficzne Perły Polski to wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. Celem konkursu zorganizowanego przez zespół Fotospacery.pl razem z firmą Panasonic jest przekazywanie zarówno wiedzy o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczenie konkretnych technik fotograficznych.

Organizatorzy fotospacery.pl:

„Polska jest piękna! I niebywale różnorodna. A przecież niewiele osób zna dobrze nasz kraj i nie każdy wie, co naprawdę warto zobaczyć i sfotografować w różnych rejonach Polski. Czasami można odnieść wrażenie, że lepiej znane i częściej uwieczniane na zdjęciach są przez Polaków piramidy w Egipcie, wieża Eiffla czy Machu Picchu, ale mało kto zna cudowne, zapierające dech w piersiach uliczki Starego Miasta w Lublinie, prastare dęby w Rogalinie czy obłędne Błędne Skałki w Górach Stołowych. A przecież takich miejsc są w naszej ojczyźnie tysiące! Dlatego warto o nich mówić, warto je promować i pokazywać. No i z pewnością warto je fotografować!"

Pierwszy etap będzie polegać na zgłaszaniu miejsc w Polsce, które będą kandydowały do miana Fotograficznych Pereł. Kandydatury będzie można zobaczyć na specjalnej stworzonej do tego celu mapie, która będzie pozostanie później dostępna w internecie. Organizatorzy zapewniają, że dzięki ich inicjatywie każdy chętny będzie miał okazję do współtworzenia unikalnego, przyjaznego i prostego w użyciu przewodnika po Polsce. Mapa ma zostać stworzona przez fotografów i dla fotografów, a zatem powinna być niezwykle przydatna do wyboru miejsc do zdjęć. Proces zgłaszania kandydatur trwa do 15 kwietnia 2015 r.

Obraz

W drugim etapie konkursu w powszechnym, internetowym głosowaniu zostanie wybranych pięć miejsc, prawdziwych Fotograficznych Pereł Polski. To właśnie w tych miejscach zespół Fotospacery.pl zorganizuje specjalne Fotospacery. Ich uczestnicy będą mogli korzystać z aparatów i obiektywów Panasonic Lumix G. Internetowe głosowania odbędzie się w dniach 16-30 kwietnia 2015 r.

Obraz

Nie znamy wprawdzie jeszcze miejsc, w których uczestnicy Fotospacerów będą fotografować. Wiemy jednak dokładnie, kiedy te wydarzenia się odbędą: 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia i 20 września. Dużą motywacją do udziału w tych wydarzanich oraz wykonywaniu jak najlepszych zdjęć są nagrody. Każdy Fotospacer będzie połączony z konkursem na najlepsze zdjęcia, jakie zostaną na nim wykonane. Nagrodą główną jest aparat Panasonic z serii Lumix G.

Dodatkowe informacje na temat konkursu a przede wszystkim formularz do zgłaszania najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce (wraz z mapą) znajduje się na stronie www.fotospacery.pl/konkurs-lumix.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)