Wybierz się z nami na spacer po Paryżu [wideo]

fot. Luke Shepard
fot. Luke Shepard
Łukasz Łusiak

07.04.2011 10:02, aktual.: 01.08.2022 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paryż to jedno z najpiękniejszych miast świata. Dla zwiedzających go turystów i fotografów jest jednym wielkim plenerem do robienia zdjęć - niemal każdy jego zakątek chciałoby się uwiecznić na zdjęciu. Z pewnością spodoba się Wam też materiał Luke'a Sheparda, który oprowadza po głównych zabytkach miasta zakochanych.

Film nakręcił Luke Shepard - student Uniwersytetu Amerykańskiego w Paryżu. Używając Nikona D90, przez trzy miesiące fotografował największe paryskie zabytki. Z tych spacerów zebrał ok. 2000 zdjęć, które połączył w ten oto film. Jego stworzenie zajęło mu 100 godzin.

W wywiadzie dla National Geographic autor projektu tłumaczy, że zastosowana przez niego technika to nie zwyczajny time-lapse:

Standardowy film poklatkowy wymaga nieco mniej zaangażowania. Używa się interwałometru , który przekazuje informacje do aparatu o częstotliwości robienia zdjęć - w kółko w określonym przedziale czasu. W tym scenariuszu fotograf ustawia tylko ramy czasowe i czeka. Ja nie używałem interwałometru. Każde zdjęcie musiałem zrobić ręcznie, używając pełnych ustawień manualnych do stworzenia spójnej ekspozycji pomiędzy każdym zdjęciem.

Widać, że Luke włożył w projekt sporo serca, ale według mnie przyniosło to całkiem dobry efekt.

Źródło: Photocinews

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)