Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło

Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło
Marcin Falana

23.09.2016 11:48, aktual.: 26.07.2022 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli macie konto na serwisie Flickr, warto jak najszybciej zmienić hasło. Firma Yahoo, która jest właścicielem Flickra, została w ostatnim czasie zaatakowana przez hakerów i doszło do poważnego wycieku danych.

Jak donoszą zagraniczne serwisy oraz samo Yahoo, w 2014 roku doszło do wycieku danych z ich serwisu. Pierwsze informacje o wycieku pojawiały się jeszcze w sierpniu, kiedy haker "Peace" chwalił się, że kupił dane 200 milionów kont Yahoo z 2012 roku za 1800 dolarów. Wśród danych znalazły się nazwy użytkowników, hasła i informacje osobiste, takie jak data urodzenia, adres e-mail itp.

Ponieważ w 2014 Yahoo przeniosło użytkowników Flickra na swoje konta Yahoo, wcześniej serwis obsługiwał też Facebook i Google, wszyscy użytkownicy serwisu mogą być zagrożeni. Jednym słowem hasła do Flickra mogą teraz znajdować się w rękach hakerów, więc warto poświęcić chwilę i je zmienić.

Nie jest to dobra wiadomość dla Yahoo, które właśnie negocjuje warunki przejęcia przez Verizon głównych udziałów za 4,8 miliarda dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)