Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło

Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło

Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło
Marcin Falana
23.09.2016 11:48, aktualizacja: 26.07.2022 18:51

Jeżeli macie konto na serwisie Flickr, warto jak najszybciej zmienić hasło. Firma Yahoo, która jest właścicielem Flickra, została w ostatnim czasie zaatakowana przez hakerów i doszło do poważnego wycieku danych.

Jak donoszą zagraniczne serwisy oraz samo Yahoo, w 2014 roku doszło do wycieku danych z ich serwisu. Pierwsze informacje o wycieku pojawiały się jeszcze w sierpniu, kiedy haker "Peace" chwalił się, że kupił dane 200 milionów kont Yahoo z 2012 roku za 1800 dolarów. Wśród danych znalazły się nazwy użytkowników, hasła i informacje osobiste, takie jak data urodzenia, adres e-mail itp.

Ponieważ w 2014 Yahoo przeniosło użytkowników Flickra na swoje konta Yahoo, wcześniej serwis obsługiwał też Facebook i Google, wszyscy użytkownicy serwisu mogą być zagrożeni. Jednym słowem hasła do Flickra mogą teraz znajdować się w rękach hakerów, więc warto poświęcić chwilę i je zmienić.

Nie jest to dobra wiadomość dla Yahoo, które właśnie negocjuje warunki przejęcia przez Verizon głównych udziałów za 4,8 miliarda dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)