Wyciekły pierwsze zdjęcia Fujifilm X-Pro 2

Wyciekły pierwsze zdjęcia Fujifilm X‑Pro 2

Wyciekły pierwsze zdjęcia Fujifilm X-Pro 2
Źródło zdjęć: © Fujifilm XPro2 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)
Marcin Watemborski
29.12.2015 09:00, aktualizacja: 26.07.2022 19:22

Fujifilm rozpoczęło rewolucję bezlusterkowców w 2012 roku zapowiadając mocarza w postaci X-Pro1. Niebawem możemy spodziewać się jego następcy. Zobaczcie jak wygląda Fuji X-Pro2.

Model X-Pro1 miał swoją premierę w 2012 roku. Firma Fuji zrewolucjonizowała wtedy rynek prezentując 16-megapikselową matrycę X-Trans CMOS połączoną z hybrydowym wizjerem. Wielki wpływ miała również stylistyka retro, która przypadła do gustu wielu użytkownikom.

Matryca X-Trans CMOS charakteryzuje się brakiem filtra dolnoprzepustowego oraz ułożeniem pikseli w blokach 6x6 czujników z losowo rozłożonymi komórkami RGB, co ma skutkować uniknięciem efektu mory oraz przekłamań w odwzorowaniu kolorów.

Sukcesem było również wprowadzenie symulacji podwójnej ekspozycji, funkcja Film Simulation oraz zapisywanie plików RAW na szybkich kartach SDXC.

Na stronie Fuji Rumours opublikowano zestaw 3 prasowych zdjęć promujących nadchodzący aparat. Można na nim zobaczyć obiektyw XF 35mm f/2.

Obraz
© Fujifilm XPro1 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)

Patrząc na przód aparatu w pierwszej kolejności widać, że zmienił się kształt korpusu i pojawiło się przednie pokrętło do zmiany parametrów. Miło również, że producenci pomyśleli o zaślepce na gorącą stopkę.

Obraz
© Fujifilm XPro2 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)
Obraz
© Fujifilm XPro1 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)

Na tyle aparatu widać nowe rozmieszczenie przycisków. Przyciski wyboru trybu pomiaru światła oraz blokady ekspozycji zostały przeniesione na górną część tyłu aparatu. W końcu pojawił się joystick, umiejscowiony podobnie jak w przypadku lustrzanek, blisko tylnego pokrętła. Ergonomia przycisków oraz nowy kształt uchwytu połączone z mniejszą ramką ekranu sprawiają wrażenie, że aparat będzie dużo przyjemniejszy w użytkowaniu niż poprzednik.

Obraz
© Fujifilm XPro2 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)
Obraz
© Fujifilm XPro1 / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)

W porównaniu do X-Pro1, góra aparatu nie uległa specjalnej zmianie. Pokrętła są rozmieszczone w ten sam sposób, więc użytkownicy przenoszący się na X-Pro2 nie będą mieli problemów z szybką zmianą parametrów fotografowania.

Obraz
© Fujifilm XPro2 wersja Graphite / © [Fuji Rumors](http://www.fujirumors.com/)

Niedawno w Chinach i na Tajwanie oficjalnie zarejestrowano nazwę X-Pro2, podobno ze względów na zastosowanie technologii Wi-Fi.

Oficjalna prezentacja nadchodzącego Fujifulm X-Pro2 odbędzie się 15 stycznia 2016 roku, tuż po targach CES 2016. Podobno ma zostać wtedy również zaprezentowany obiektyw XF 100-400 f/4.5-5.6 R LM OIS WR, który może sprawdzić się jako niezawodny kompan dla nowego bezlusterkowca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)