Wyczucie chwili i dobry humor. Na tym polega fotografia uliczna Anthimosa Ntagasa

Wyczucie chwili i dobry humor. Na tym polega fotografia uliczna Anthimosa Ntagasa

Wyczucie chwili i dobry humor. Na tym polega fotografia uliczna Anthimosa Ntagasa
Źródło zdjęć: © © Anthimos Ntagkas / [Instagram](https://www.instagram.com/daganth/)
Marcin Watemborski
27.02.2020 11:29, aktualizacja: 28.02.2020 09:27

Jak wielu miłośników krajobrazów i scen miejskich, tak i Anthimos Ntagas z Grecji uwielbia obserwować otoczenie. Jego zdjęcia uliczna są przesycone poczuciem humorem i niezwykłą umiejętnością postrzegania codzienności w abstrakcyjny sposób. To po prostu trzeba zobaczyć.

Anthimos Ntagas zajmuje się fotografią uliczną od kilku lat i nie zamierza z niej rezygnować. Dla żołnierza jest to niesamowita odskocznia i pozwala mu na odreagowanie stresu oraz podzielenie się swoim postrzeganiem świata z innymi. Głównym celem fotografa jest interpretacja otoczenia i tworzenie nowych znaczeń w przestrzeni miejskiej.

Artysta uwielbia łączyć ludzi i przedmioty tak, by powstawały kompletnie nowe graficzne przedstawienia abstrakcyjnej rzeczywistości. Na wielu jego zdjęciach zobaczycie coś, czego na co dzień byście nie widzieli – pojawiają się ludzie-psy, dymiące głowy czy idealnie wpasowani bohaterowie w krajobraz miejski.

Ntagas wspomina, że inspirują go mistrzowie klasycznej sztuki, ale chce pokazywać coś swojego. Tą iskierką jest interpretacja świata. Trzeba przyznać, że naprawdę świetnie mu to wychodzi. Każde ze zdjęć greckiego fotografa jest osobną historią, na podstawie której odbiorca może dopowiedzieć sobie to, co uważa za prawdę.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)