Wydrukował obiektyw w 3D po to, by robić ciekawe GIF-y

Wydrukował obiektyw w 3D po to, by robić ciekawe GIF‑y

Wydrukował obiektyw w 3D po to, by robić ciekawe GIF-y
Marcin Watemborski
09.04.2021 13:08, aktualizacja: 09.04.2021 15:08

Widzieliście kiedyś GIF-y złożone ze zdjęć stereoskopowych? Sprawiają one wrażenie trójwymiarowości – trochę jak kiedyś naklejki 3D, którymi trzeba było poruszać. Ten fotograf zrobił swój obiektyw, który pozwolił mu na składanie właśnie takich animacji.

George Moua zaprojektował i wydrukował obiektyw stereoskopowy z mocowaniem Sony E oraz Fujifilm X. Właściwie składa on się z 3 soczewek na przodzie, które umożliwiają zarejestrowanie podzielonego na 3 obrazu z lekkim jego przesunięciem. Krótko mówiąc – z 1 zdjęcia powstają 3.

Obiektyw powstał z myślą robienia "wigglegramów", czyli animowanych GIF-ów, sprawiających wrażenie trójwymiarowości. Do ich zrealizowania potrzebne są nie lada umiejętności i kreatywność. W pierwszej kolejności szkło o ogniskowej 30 mm rejestruje 3 zdjęcia, które trzeba osobno powycinać i zanimować.

Stupid Ideas | Introducing the Stereoscopic Wiggle lens for Sony Full-Frame Mirrorless Cameras

Cały proces animowania możecie zobaczyć w poniższym filmie.

How I make wigglegrams

Co ciekawe, George zrobił egzemplarze na sprzedaż. Wersja pełnoklatkowa kosztuje 80 dolarów (ok. 300 złotych), a do APS-C 70 dolarów (ok. 270 złotych). W planach Moua są jeszcze obiektywy z mocowaniem Canon EOS R oraz Nikon Z.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)