Wygląda jak skorpion. tak się rusza, ale jest… stanowiskiem pracy

Wygląda jak skorpion. tak się rusza, ale jest… stanowiskiem pracy

Wygląda jak skorpion. tak się rusza, ale jest… stanowiskiem pracy
Marcin Watemborski
15.09.2020 13:15, aktualizacja: 26.07.2022 14:45

Jeśli nie widzieliście kiedyś takich urządzeń, to czas najwyższy się zapoznać. Cluvens Scorpion Computer Cockpit to niecodziennie wyglądające i podobno wygodne stanowisko pracy. Długotrwały retusz mógłby w końcu przestać powodować ból pleców i karku.

Bez wątpienia każdy fotograf i retuszer zmagał się kiedyś z bólem kręgosłupa i ćwiczeniem jogi na krześle podczas pracy. Długie godziny spędzone przed komputerem to dla naszego ciała istna męka. Na szczęście są różne ciekawe rozwiązania, a jednym z nich jest Cluvens Scorpion Computer Cockpit.

Wspomniane stanowisko jest zmechanizowanym fotelem z podpórkami oraz opuszczanymi ekranami. Można tam zamontować jeden 49-calowy monitor lub trzy 29-calowe. Podłącza się je do kabli HDMI lub DisplayPort, które wychodzą z "ogona" Scorpiona. Na dodatek wysięgnik można regulować – ustawić odpowiedni kąt oraz odległość od samego fotela.

Cluvens Scorpion Computer Cockpit

Siedzisko jest zbudowane z ciężkiej stali, a całość jest zmotoryzowana. Wystarczy powciskać kilka guziczków, a maszyna ustawi się tak, jak chcemy. Jeśli zmęczy nas siedzenie, możemy wygodnie wyciągnąć nogi, rozłożyć ręce i odpocząć. Maksymalne rozłożenie fotela sięga 170 stopni. Między ramionami Scorpiona (podpórkami) rozciąga się stolik na klawiaturę oraz mysz. W jednym z nich znalazł się także pilot do ustawiania pozycji wszystkich elementów.

Wracając do odpoczynku – Scorpion został wyposażony w mechanizm masażu oraz podgrzewanie. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Stanowisko kosztuje 3300 dolarów, czyli prawie 12 500 złotych! Czas oczekiwania na dostawę wynosi do 6 tygodni. O ile w świecie gier wideo, takie fotele stają się coraz bardziej popularne, to przyznam, że nigdy nie widziałem, by jakiś fotograf postanowił aż tak rozgościć się przy pracy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)