Wygraj wejściówkę na warsztaty z zarządzania barwą w Fuga Studio [konkurs]

Wygraj wejściówkę na warsztaty z zarządzania barwą w Fuga Studio [konkurs]

Wygraj wejściówkę na warsztaty z zarządzania barwą w Fuga Studio [konkurs]
Krzysztof Basel
13.04.2012 06:50, aktualizacja: 26.07.2022 20:35

 

Zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania jest wejściówka o wartości 150 zł na ciekawe warsztaty z zarządzania barwą we Wrocławiu.

Zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania jest wejściówka o wartości 150 zł na ciekawe warsztaty z zarządzania barwą we Wrocławiu.

Warsztaty

Warsztaty z zarządzania barwą organizowane przez CMConsulting oraz Fuga Studio we Wrocławiu rozpoczną się 21 kwietnia o godz. 10:00 i potrwają do 14:00. Przewidziany materiał jest przeznaczony dla fotografów początkujących, jak i zaawansowanych, którym zależy na tym, by ich zdjęcia miały taki sam kolor w aparacie, na monitorze i na odbitce.

Przyszłość fotografów będzie zależeć od zdolności adaptacji do nowych realiów rynkowych. W najbliższej przyszłości praca uwzględniająca praktyczne zarządzanie barwą będzie wymogiem stawianym przez odbiorców, podobnie jak to się dzieje w wielu innych gałęziach związanych z reprodukcją obrazu. Praca zgodnie z wykorzystaniem zasad color managementu ma sens bardzo szczególny, stanowi potwierdzenie, że fotograf jest świadomy powierzonych mu zleceń.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak nadzorować przepływ informacji o obrazie na wszystkich etapach reprodukcji fotograficznej oraz otrzymywać powtarzalne i przewidywalne rezultaty swoich prac. Będzie mowa o tym, co zrobić, by uzyskać maksymalną zgodność kolorystyczną na wszystkich etapach pracy z obrazem, jak wykorzystywać wiedzę w praktyce, jak ułatwić sobie pracę, wykorzystując nowinki technologiczne.

Szczegółowy program warsztatów:

  • praktyczne wykorzystanie teorii barwy w fotografii,
  • jak pomóc sobie w codziennej pracy, a nie zaszkodzić, stosując color management,
  • profile barwne urządzeń wejścia: aparatów fotograficznych, idea funkcjonowania, korzyści z korzystania,
  • kalibracja i profilowanie urządzeń wyświetlania: monitorów, rzutników,
  • kalibracja i profilowanie urządzeń wyjścia: drukarek fotograficznych, Labów,
  • przygotowanie materiału zdjęciowego do Internetu,
  • przygotowanie materiału zdjęciowego do minilabu,
  • przygotowanie materiału zdjęciowego do druku atramentowego,
  • wykorzystanie w praktyce wzorców kalibracyjnych ColorChecker itp.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Fuga Studio.

Konkurs

Organizatorzy przygotowali dla naszych Czytelników jedną wejściówkę na warsztaty w Fuga Studio. Wystarczy odpowiedzieć w komentarzach do tego wpisu na proste pytanie: "Jaki jest mój ulubiony kolor i dlaczego?". Nagrodzimy autora najbardziej kreatywnej odpowiedzi. Konkurs trwa do wtorku, 17 kwietnia, do godziny 23:59. Wyniki podamy najpóźniej następnego dnia po zakończeniu konkursu. Pełny regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)