Wyjątkowe CHARAKTERY Mikołaja Grynberga w Leica Gallery

Fot. Mikołaj Grynberg - Charaktery
Fot. Mikołaj Grynberg - Charaktery
Krzysztof Basel

08.11.2011 17:03, aktual.: 01.08.2022 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cykl aktów do kalendarza wydanego przez uznany miesięcznik psychologiczny „Charaktery” - już sam opis wystawy brzmi intrygująco. 15 listopada o godz. 19 zapraszamy do Leica Gallery na wernisaż wystawy "CHARAKTERY" oraz spotkanie z Mikołajem Grynbergiem i jego modelami.

Najnowszy projekt Mikołaja Grynberga, fotografa znanego z wielu serii portretowych, to cykl aktów do kalendarza wydanego z okazji 15-lecia istnienia miesięcznika psychologicznego „Charaktery”. Jego akty nie są typowe - autor nie poszukuje na swoich zdjęciach erotyzmu, nie próbuje pokazać piękna wyrzeźbionego ludzkiego ciała. Bohaterem większości zdjęć Grynberga są ludzkie emocje. Także w przypadku fotografii, które będzie można zobaczyć w Leica Gallery w Warszawie, autor spróbował uchwycić uczycie wstydu nieodłącznie towarzyszące nagości.

„Ten projekt był szczególny - mówi Autor - starałem się stworzyć taką sytuację, w której zachowują oni godność, zarówno w momencie robienia fotografii, w trakcie sesji, jak i na fotografii... Owszem, część z nich wstydzi się, ale nie traci honoru i godności” - czytamy w październikowym numerze magazynu "Charaktery".

Autor zdjęć przyznaje, że realizując fotografie do kalendarza, wiele się nauczył.

Im jesteś młodszy, tym bardziej wstydzisz się swojego wyglądu. Później wstyd ci z braku wiedzy czy inteligencji – to jedna z ciekawszych refleksji, jaką przyniósł projekt.

Promowany kalendarz będzie można kupić w trakcie wernisażu. Wystawa potrwa do 6 grudnia 2011 r.

"CHARAKTERY" Mikołaja Grynberga

LEICA GALLERY WARSZAWA

C.H. BlueCity, poziom +1

Aleje Jerozolimskie 179

16 listopada - 6 grudnia 2011 r.

Mikołaj Grynberg przez ostatnich kilkanaście lat wykonał wiele serii portretowych. Głównym bohaterem jego fotografii są emocje - wyrażone w różny sposób. Jest autorem dwóch publikacji książkowych – „DUŻO KOBIET” oraz „AUSCHWITZ - co ja tu robię?”. Główne wystawy: Konkurs polskiej fotografii prasowej (1994); Początek – Mała Galeria, Warszawa, The life line, Tallin, Visioni e sansazioni, Rzym (1995); Idzie nowe – Galeria Baturo, Bielsko Biała (1996); Taste life – Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa (1997); Różni ludzie – Centralny Dom Kultury, Warszawa (2002); Czas pokaże – Fabryka Trzciny, Warszawa (2003); Dużo kobiet, a konkretnie 18 – Galeria Luksfera, Warszawa (2005); Metamorfozy – Galeria Luksfera, Warszawa (2006); Koło domu – Leica Gallery, Warszawa (2010). Najnowszy projekt Mikołaja Grynberga to kalendarz dla Wydawnictwa Charaktery pt. „Charaktery Mikołaja Grynberga”. Mówi o sobie, że jest „szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie”. Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)