Wyjątkowe fotografie mikroświata

Wyjątkowe fotografie mikroświata

Wyjątkowe fotografie mikroświata
Krzysztof Basel
18.11.2008 12:23, aktualizacja: 02.08.2022 10:40

Niedawno ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na najlepsze fotografie mikroświata. W ramach Olympus BioScapes prezentowanych jest kilkadziesiąt wyjątkowych fotografii, które łączą w sobie elementy sztuki z dokumentem naukowym. Zobaczcie to, czego nie widać gołym okiem.

Fotografie prezentowane na konkursie są bez wątpienia wyjątkowe i prezentują ogromną wartość. Mogą fascynować, szczególnie, że na co dzień nie mamy okazji podziwiać zdjęć mikroświata. ? Traktujemy konkurs BioScapes oraz te wspaniałe zdjęcia jako źródła do nauki i inspiracje dla nas oraz dla całego świata ? mówi Osamu Joji, Vice Prezydent amerykańskiego oddziału Olympusa i Menadżer Generalny the Scientific Equipment Group.

Zwycięzcą został Spike Walker za zdjęcie "Fairy fly" przedstawiające jednego z najmniejszych insektów na świecie. Do wykonania fotografii autor podświetlił maleńką osę, której długość wynosi zaledwie 0.21 mm. Efekt można zobaczyć na prezentowanym wyżej zdjęciu. Na podium, zaraz za Walkerem znaleźli się dwaj Amerykanie - Thomas Shearer oraz Stephen Nagy.

Konkurs jest organizowany od sześciu lat. Na stronie Olympus BioScapes www.olympusbioscapes.com można już zgłaszać fotografie do następnej edycji. W archiwum znajduje się również obszerna galeria nagrodzonych prac z poprzednich lat. Naprawdę warto tam zarzeć!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)