Wyjątkowy projekt. Fotografowie wywołują uśmiech na twarzach chorych dzieci

Wyjątkowy projekt. Fotografowie wywołują uśmiech na twarzach chorych dzieci
Źródło zdjęć: © © The Christmas Wish Project
Karolina Modzelewska

21.12.2021 14:40, aktual.: 26.07.2022 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo panującej pandemii australijska fotografka Karen Alsop i jej zespół nie zrezygnowali z realizacji projektu "Bożonarodzeniowe życzenie". Jego celem jest wzbudzenie uśmiechu u chorych dzieci i chociaż chwilowe oderwanie ich od szpitalnej rzeczywistości.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób okazja do spędzenia czasu z rodziną i wspólnego celebrowania wyjątkowych chwil. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy ma taką możliwość, co wynika z wielu różnych uwarunkowań. Przykładem są chore dzieci, które ze względu na stan swojego zdrowia, nawet w tym okresie, muszą pozostać pod bacznym okiem lekarzy.

To właśnie do takich dzieci skierowany jest coroczny projekt "Bożonarodzeniowe życzenie" (ang. Christmas wish), za który odpowiada Karen Alsop i jej zespół. Pomimo surowych obostrzeń obowiązujących w Australii, fotografki nie zatrzymała pandemia COVID-19 i podobnie jak w minionym roku, wykonała ona wyjątkowe zdjęcia najmłodszych pacjentów.

Incredible Christmas artworks created for sick children in hospitals around the world

Alsop poradziła sobie nawet z tym, że Święty Mikołaj nie mógł fizycznie uczestniczyć w sesji zdjęciowej ze względu na obowiązujące środki ostrożności. Fotografka po prostu wykorzystała Photoshopa i najpierw zrobiła zdjęcia Mikołajowi, a następnie dzieciom. Aslop w szpitalu korzystała ze specjalnego fotograficznego tła, a w przypadku pacjentów, którzy nie mogą wstawać z łóżek, zespół udał się na ich oddziały. Wykonane zdjęcia z pewnością mogłyby pretendować do miana jednych z ładniejszych świątecznych kartek.

Więcej kadrów można znaleźć na Instagramie oraz Facebooku Karen Aslop.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)