Wykorzystaj filtr 3D w Photoshopie, żeby nadać głębi swoim portretom

Wykorzystaj filtr 3D w Photoshopie, żeby nadać głębi swoim portretom
Monika Homan

30.11.2018 14:24, aktual.: 30.11.2018 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli szukacie metody, która pozwoli wam poprawić wygląd waszych portretów, ale nie zajmuje dużo czasu, odpowiedź znajdziecie w tym filmie. Za pomocą filtra 3D możecie nadać głębi i zwiększyć kontrast na waszych zdjęciach.

Unmesh Dinda znany ze swoich poradników dotyczących obróbki zdjęć w programach graficznych w swoim najnowszym filmie na kanale PiXimperfect zaprezentował świetny i przede wszystkim łatwy sposób, żeby nadać swoim portretom wyjątkowy charakter. Wykorzystał mapę 3D, żeby dodać kontrastu i głębi do swoich portretów. Zobaczcie, jak to zrobić.

The Hidden "3D Contrast" in Photoshop!

Na nowej warstwie użyjcie filtra 3D > Generuj mapę normalnych. W zależności od tego, jak bardzo chcecie uwypuklić szczegóły manipulujcie rozmyciem i skalą szczegółów w menu filtra. Jeśli nie chcecie podkreślać tak drobnych detali, jak pory skóry, zwiększcie rozmycie i zmniejszcie szczegóły. Jeśli natomiast zależy wam na silnym efekcie rozmycie zostawcie w pozycji 0, a suwak skali szczegółów ustawcie skrajnie na prawo.

Następnie otrzymaną warstwę należy pozbawić koloru (naszybciej zrobicie to za pomocą skrótu Ctrl lub Command + Shift + U) oraz odwrócić (ctrl lub command + I). Wybierzcie tryb krycia warstwy "Łagodne światło". Uzyskany efekt jest znacznie ciemniejszy od oryginału. Żeby go rozjaśnić stwórzcie nową warstwę korekcyjną "Krzywe" i za jej pomocą rozjaśnijcie zdjęcie do poziomu, jaki wam odpowiada.

Obraz
Obraz;

W końcowym etapie obróbki musicie jeszcze wymasować te elementy zdjęcia, których nie chcecie zmieniać. W przypadku mojego zdjęcia na krawędziach - przy nosie i policzku - powstała poświata, która nie wyglądała dobrze więc ukryłam to za pomocą maski.

Obraz
Obraz;

Ta technika nie sprawdzi się w przypadku każdego zdjęcia, ale warto ją znać, bo w prosty i szybki sposób pozwala dodać głębi i wyjątkowego charakteru waszym portretom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)