Wykorzystaj światło z drona, żeby dodać swoim zdjęciom niesamowitego klimatu

Wykorzystaj światło z drona, żeby dodać swoim zdjęciom niesamowitego klimatu
Źródło zdjęć: © © Brooklyn Aerials / [Vimeo](https://vimeo.com/brooklynaerials)
Monika Homan

23.10.2018 11:41, aktual.: 21.12.2018 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filmowcy z Brooklyn Aerials znaleźli oryginalny sposób na oświetlanie swoich planów. Trzeba przyznać, że wiedzą jak dobrze wykorzystać możliwości drona, stabilizatora i silnego światła LED.

Brooklyn Aerials jest jedną z wiodących w Stanach Zjednoczonych firm specjalizujących się w zdjęciach lotniczych. Jej założycielem jest Tim Sessler.

Jedną z usług, jakie świadczy Brooklyn Aerials, jest oświetlenie z drona. Wykorzystanie go podczas filmowania daje spektakularne efekty. Pierwszy film, jaki Tim Sessler nakręcił z jego wykorzystaniem, powstał w 2016 roku i nosi tytuł "The Light". Efekt tak bardzo spodobał się twórcom, że zaczęli eksperymenty. Kolejnym krokiem było zamocowanie oświetlenia LED o mocy 100 W na dronie ALTA 8.

Zamocowanie go "na sztywno" nie dawało jednak odpowiednich rezultatów. Nie jest to mały sprzęt, a nawet drobne ruchy drona powodowały znaczny ruch wiązki światła.

Filmowcy postanowili zastosować stabilizator MoVI, żeby mieć pełna kontrolę nad ruchem światła. Ekipa uważa, że ten typ oświetlenia otwiera nowe możliwości. Można dzięki niemu osiągnąć różne efekty - od statycznego, punktowego oświetlenia, po malarskie efekty.

Światło z drona może być też wykorzystane w fotografii. Znamy przykłady osób, które z powodzeniem je stosują uzyskując niezwykłe efekty. Zobaczcie jak świetny efekt można uzyskać w prosty sposób: statyczne ujęcie, przelatujący nad drzewami dron z bardzo silnym światłem dały niezwykle malowniczy efekt.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)