Ogromny księżyc nad wulkanem. Fotograf wykorzystał sztuczkę optyczną

Ogromny księżyc nad wulkanem. Fotograf wykorzystał sztuczkę optyczną
Źródło zdjęć: © © Daniel López / [YouTube](https://www.youtube.com/channel/UCvhjoaTRmgqK7SEIe0NVQQ)
Monika Homan

06.06.2018 07:43, aktual.: 06.06.2018 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ludzie zebrali się na szczycie wulkanu, żeby zobaczyć zachód słońca nad Wyspami Kanaryjskimi. Nie wiedzieli, że za ich plecami również odbywa się wspaniały spektakl. Zobaczcie, jak ogromny księżyc chowa się za horyzontem.

Filmy wykonane z użyciem superteleobiektywów to coś, co mogę oglądać w kółko. Sposób, w jaki zmienia się perspektywa zawsze mnie zachwyca.

Moon Setting Behind Teide Volcano

"El Cielo de Canarias" ("Kanaryjskie Niebo") to projekt Daniela Lópeza, w którym próbuje uchwycić piękno nieba roztaczającego się nad Wyspami Kanaryjskimi oraz wyjątkowego krajobrazu. Wyjątkowy i różnorodny krajobraz wysp oraz jeden z najpiękniejszych nieboskłonów na świecie sprawiają, że jest to idealne miejsce do astrofotografii.

Obraz

Niektóre zdjęcia Lópeza zostały opublikowane na stronie NASA "Astronomy Picture of the Day". Jest to obecnie największa kolekcja zdjęć i filmów astronomicznych w internecie.

Obraz

Jego ostatni film pokazuje księżyc zachodzący za jednym z wulkanów na Teneryfie. López stał około 16 kilometrów od góry. Długa ogniskowa, odległość, ludzie na szczycie sprawiają, że Księżyc wygląda, jakby miał się zaraz zderzyć z ziemią.

Moonset over the peak of the Teide volcano

Aby uzyskać tak duże przybliżenie López użył teleskopu Takahashi TOA 130 1000 mm f/7.7, dwóch konwerterów Canona: 1.4x i 2x. Wszystko to podpiął do korpusu Sony A6300 i końcowo otrzymał ogniskową o długości 4200 mm!

Obraz

Ruch Księżyca możemy obserwować dzięki temu, że Ziemia się obraca i powoduje to, że satelita znika za górą Teide.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)