Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Źródło zdjęć: © © Sławomir Kowalski / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)
Mikołaj Rożek

10.11.2016 11:39, aktual.: 26.07.2022 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski Konkurs Fotografii Sportowej to ogólnopolski plebiscyt skierowany zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich fotografów. Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny.

Ogólnopolski konkurs dla fotografów sportowych został skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Celem plebiscytu jest promowanie profesjonalnej fotografii sportowej i tworzenie historii sportu, a także umożliwienie podniesienia kwalifikacji tych, którzy fotografowaniem nie zarabiają na życie. W tym roku ilość zgłoszeń zaskoczyła organizatorów, przesłano ponad 2000 prac na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy mogli wysłać mniej zdjęć w tym roku, ale rozszerzono ilość nagród, jakie można było zdobyć.

Obraz
© © Daniel Frymark / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)
Obraz
© Bartłomiej Jurecki / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)

Przewodniczącym jury tegorocznej edycji został Jerzy Kleszcz, fotograf Przeglądu Sportowego. Skład jurorski uzupełnili: Paweł Sławski (Przegląd Sportowy, Onet), Andrzej Iwańczuk (Reporter), Kuba Atys (Gazeta Wyborcza), Marcin Bielecki (PAP), Iwona Aleksandrowicz (Miasto Szczecinek).

Obraz
© © Marek Lapis / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)
Obraz
© © Bartłomiej Ziółkowski / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)

W kategorii zawodowców tytuł Sportowego Fotografa Roku oraz nagrodę Grand Prix w wysokości 3000 złotych otrzymał Daniel Frymark za zdjęcie zrobione podczas zawodów Chojnicki Boxing Show. Najwyższe wyróżnienie i nagrodę Grand Prix w grupie amatorskiej zdobył Tomasz Kasjaniuk, który zwycięski kadr uchwycił w trakcie halowych mistrzostw polski w lekkiej atletyce.

Obraz
© © Tomasz Kasjaniuk / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)
Obraz
© © Maciej Bednarz / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)

W obu grupach przyznano także trzy miejsca w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze oraz fotoreportaż. Wśród profesjonalistów najlepsze zdjęcie pojedyncze zgłosił Michał Stańczyk, w kategorii amatorskiej wybrano fotografię Konrada Czecha. Najlepsze fotoreportaże należały do Marka Lapisa z grupy zawodowej i Macieja Bednarza wśród amatorów.

Obraz
© © Konrad Czech / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)
Obraz
© © Marcin Wilk / [PKFS 2016](http://www.pkfs.pl/)

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy z grupy nieprofesjonalnej oprócz nagród rzeczowych dostali możliwość uczestnictwa w warsztatach fotografii sportowej. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)