Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching

Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching

Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching
Źródło zdjęć: © © Przemysław Matląg
Krzysztof Basel
15.06.2016 18:48, aktualizacja: 26.07.2022 19:00

Po burzliwych obradach jury wybraliśmy zwycięzcę spośród ponad 300 fotografii. Zwycięzca w nagrodę otrzyma udział w warsztatach retuszerskich Profi Post Photo organizowanych przez House of Retouching. Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim za zgłoszenia!

Myślą przewodnią konkursu było stworzenie jak najbardziej naturalnego portretu pozowanego. Mówiąc o naturalności mamy na myśli ograniczenie post-produkcji do minimum, a nawet jej wykluczenie. Jeśli jednak będziecie obrabiać zdjęcia – pamiętajcie, aby wyglądały one możliwie jak najbardziej naturalnie.

Jury złożone z założycieli House of Retouching (Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz) oraz redaktorów Fotoblogia.pl - (Krzysztof Basel i Marcin Watemborski) wspólnymi siłami wyłonilśmy jedno najlepsze zdjęcie, analizując je pod kątem techniki i staranności wykonania.

Zwycięzcą został Przemysław Matląg, któremu serdecznie gratulujemy! W trakcie obrad jury zwróciliśmy szczególną uwagę na kompozycję, kolorystykę oraz światło – bez których dobra fotografia nie ma prawa istnieć. Nagrodzone zdjęcie jest spójne w tematyce, stylistyce i wydźwięku emocjonalnym, ma w sobie coś wyjątkowego i nie jest typową sztampą a przy okazji ma choć trochę energii.

Mieliśmy duży problem by wybrać to jedno zdjęcie i jednego zwycięzcę. Poziom był bardzo wysoki i z chęcią nagrodzilibyśmy wiele prac. Konkurs jednak rządzi się swoimi prawami i w końcu stanęło na jednej pracy - zdjęciu Pana Przemysława. Pozornie prostym portrecie, a jednak przykuwającym oczy. Bardzo spójnym tonalnie, oświetleniowo, gdzie cała atmosfera zdjęcia zgadza się z całą resztą. To nas właśnie przekonało. Zdjęcie wydaje się zwyczajnym naturalnym portretem, a jednak wszystkie elementy tworzą spójną całość.

Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w warsztatach retuszerskich Profi Post Photo, organizowanych przez House of Retouching w dniach 16 – 18 września 2016 r. w Warszawie. Podczas trzech dni warsztatowych, uczestnicy pod okiem Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza, poznawać będą największe sekrety kreowania zdjęć w postprodukcji. Organizatorzy zapewniają idealną przestrzeń do nauki postprodukcji fotograficznej. W kameralnej atmosferze pracy, z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów jak aparat Phase One XF 100MP, tablety Wacom oraz drukarki Epson, 15 osób odkryje sposoby postępowania krok po kroku.

Obraz

Ci wszyscy, którym nie udało się wygrać, mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji na zakup udziału w warsztatach Profi Post Photo w jednym z pięciu miast w Polsce. Zapisując się do końca czerwca otrzymacie specjalną zniżkę 30%. Więcej informacji na temat wrześniowych warsztatów przeczytacie tu:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)