Wystarczyło odwrócić jedną soczewkę w obiektywie, by osiągnąć piękny efekt

Wystarczyło odwrócić jedną soczewkę w obiektywie, by osiągnąć piękny efekt
Źródło zdjęć: © © Aliriza Rostami / [Instagram](https://www.instagram.com/alirizarostami/)
Marcin Watemborski

03.08.2018 10:08, aktual.: 26.07.2022 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alireza Rostami uwielbia bawić się starymi obiektywami i kombinować z ich konstrukcjami optycznymi. Tym razem, by osiągnąć interesujący efekt ostrego rozmycia tła, odwrócił jeden element. Efekt jest po prostu przepiękny!

Alireza Rostami marzył o tym, by mieć obiektyw, który da mu piękny bokeh, czyli rozmycie tła. Nie było go jednak stać na obiektywy Zeissa, które są bardzo drogie. W jego ręce wpadły stare radzieckie szkła. Jedno z nich wydało mu się wyjątkowe – Zenit MC Zenitar 50 mm f/2. Kosztowało zaledwie 70 dol.

A "Magic Bokeh" Lens Modification

Miłośnik kombinowania z optyką postanowił wziąć go na warsztat i zmodyfikować konstrukcję. Obrócił jeden z elementów o 180 stopni i przypiął obiektyw do Canona EOS 6D z adapterem na gwint M42. W rezultacie otrzymał piękny "bańkowy" bokeh – na dodatek z bardzo ostrymi krawędziami.

Oczywiście zdjęcia nie są bardzo ostre, bo stare rosyjskie obiektywy mają swoje ograniczenia, a poza tym doszło do zmian w elementach optycznych. Tak czy siak – efekt jest imponujący! Jeśli macie w domu podobne obiektywy, może warto pokombinować?

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)