Wystawa intermedialna /?past ?sim-p?l/ - czas przeszły prosty

Wystawa intermedialna /?past ?sim-p?l/ - czas przeszły prosty
Ola Błażowska

16.06.2010 10:38, aktual.: 01.08.2022 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, o godz. 19.00 w "Galerii U" we Wrocławiu zostanie otwarta intermedialna wystawa fotografii "Past Simple - czas przeszły prosty". Organizator wydarzenia, Fundacja Momo przygotowała dla zwiedzających nie tylko zdjęcia w formie standardowej, ale także wideo, oraz instalację interaktywną. W wystawie udział weźmie w sumie sześciu fotografów, absolwentów Katedry Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Na wystawie zobaczymy prace: Anny Kędziory, Pawła Bąkowskiego, Mariusza Lisa, Pawła Piekarskiego, Tomasza Wieczorka, Artura Zedanji. Wszystkie fotografie oscylują wokół tematu przeszłości, pamięci, zacierania się wspomnień. Stąd też tytuł wydarzenia "Past Simple - czas przeszły prosty". Wybrana nazwa jest celowo przewrotna, klimat powrotu do rzeczy minionych jest bowiem skomplikowany, wyolbrzymiony, z nadanym przez nas samych nowym sensem.

fot. P. Bąkowski
fot. P. Bąkowski

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 18 czerwca, o godz. 19. Wystawę będzie można oglądać w następujących dniach: 21, 23, 25 czerwca, w godz. 16:00-19:00. "Galeria U" znajduje się na ul. Jedności Narodowej 93 we Wrocławiu. Organizatorem wystawy jest nowo powstała Fundacja MOMO (Miejski Ośrodek Miłośników Obrazu). Więcej na jej temat dowiecie się na jej oficjalnej stronie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)