Wystawa Leica Oskar Barnack Award 2010 w Warszawie

Wystawa Leica Oskar Barnack Award 2010 w Warszawie

Andy Spyra-Kashmir
Andy Spyra-Kashmir
Jacek Siwko
16.03.2011 10:14, aktualizacja: 01.08.2022 14:45

Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii Jensa Olofa Lastheina i Andy’ego Spyry, zwycięzców konkursu fotograficznego Leica Oskar Barnack Award 2010. Na wszystkich, którzy odwiedzą Warszawę, czeka coś jeszcze.

Konkursowi patronuje twórca legendarnego aparatu Leica – Oskar Barnack. Impreza odbywa się od 1979 roku - dziś to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii reportażowej. Nagrody wręczane są w czasie festiwalu Recontres Internationales del la Photographie w Arles, we Francji. Główną nagrodę w tegorocznym konkursie zdobył Jens Olof Lasthein. Jury nagrodziło jego serię "Czekając na przyszłóść - Zdjęcia z Abchazji".

Konkurs ma również swoją sekcję dla młodych fotografów - Leica Oskar Barnack Newcomer Award - przeznaczoną dla twórców poniżej 25. roku życia. W najnowszej edycji nagrodę w tej kategorii zdobył Andy Spyra z Niemiec za zdjęcia z Kaszmiru.

Wraz z wystawą zdjęć obu laureatów w galerii Leica w Warszawie rusza konkurs na tekst dotyczący ekspozycji. Najlepszy tekst wybierze Andrzej Zygmuntowicz, przewodniczący Rady Artystycznej i wiceprzewodniczący ZPAF. Do wygrania jest kupon o wartości 500 zł na zakupy w Leica Store.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej Leica Gallery.

Źródło: LEICASTORE.PL

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)