Wystawa Pawła Klareckiego - „W otchłani krajobrazu”

Wystawa Pawła Klareckiego - „W otchłani krajobrazu”
Źródło zdjęć: © © Paweł Klarecki
Marcin Watemborski

10.03.2016 15:33, aktual.: 26.07.2022 19:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Klarecki,fotograf krajobrazowy z Chorzowa, od zawsze widział świat jako obrazu i kadry. Kocha długie spacery i przyrodę, która daje mu poczucie satysfakcji – tworzy jego mały świat.

Paweł Klarecki urodził się w 1982 roku w Wieluniu. Podczas swojego życia przebywał jakiś czas w pięknych wybrzeżach Irlandii Północnej, gdzie wiele fotografował. Rozwinęła się w nim jego życiowa pasja, która wypełnia każdy dzień jego życia.

Obraz

Surrealizm w pracach Klareckiego to jego mały świat – kawałki wyobraźni połączone z naturą. Wynika to z okresu dzieciństwa i czasów szkolnych, w których malował obrazy o tematyce fantasy. Z czasem obraz zawładną nim do tego stopnia, że zaczął zlewać się w rzeczywistością na klatkach rejestrowanych przez aparat podczas długich ekspozycji.

Obraz
© © Paweł Klarecki
Fotografia krajobrazowa jest bez wątpienia moją wielką miłością. Północne wybrzeża Irlandii na pewno mnie zainspirowało, ocean, skały, klify, góry i doliny oraz ogromny wybór miejsc to one zbudowały moje szerokie portfolio. Po dziś dzień te miejsca mnie inspirują i chciałbym je odkrywać na nowo. Od dłuższego czasu szukam również nowych miejsc, nowych inspiracji, nowych moich Światów. Przykładem są piękne Lofoty czy też złociste poranki w Toskanii, krainy nieziemskich widoków, które chce pokazać na własny sposób, czasem kolorowy a czasem po prostu szary.
Obraz
© © Paweł Klarecki

Paweł jest laureatem wielu konkursów m.in.:

  • Wielki Konkurs Fotograficznego „National Geographic Polska”w kategorii ”Krajobraz” 2015 – Wyróżnienie.
  • Landscape Photographer of The Year 2011 UK – Wyróżnienie.
  • Gold Award Winner- International Aperture Awards 2011 Australia.
  • PSA Honorable Mention, Bronze Medal and Salon Honorable Mention in FOTOFERIA INTERNATIONAL EXHIBITION 2011.
  • Pokochaj Fotografię – Wyróżnienie specjalne.
  • Wielki konkurs fotograficzny ‘’Pro-Choise – skompletuj fotograficzne emocje’’ – safari w Kenii 2008 – pierwsze miejsce.
Obraz
© © Paweł Klarecki

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 10 marca o godzinie 19:00, w krakowskiej Galerii „Trzecie Oko”. Wystawę można odwiedzać do 3 kwietnia.

Obraz
© © Paweł Klarecki
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)