Leica 6x7 Gallery Warszawa prezentuje wystawę Piotra Zbierskiego "Push the Sky Away"

Leica 6x7 Gallery Warszawa prezentuje wystawę Piotra Zbierskiego "Push the Sky Away"

Leica 6x7 Gallery Warszawa prezentuje wystawę Piotra Zbierskiego "Push the Sky Away"
Źródło zdjęć: © © Piotr Zbierski
Mikołaj Rożek
02.12.2016 10:19, aktualizacja: 26.07.2022 18:44

Najnowsza wystawa Piotra Zbierskiego jest zamknięciem pewnego okresu w twórczości artysty. Wraz z poprzednimi projektami fotografa, tworzy jedną całość - swego rodzaju tryptyk. Na wystawie odbędzie się także premiera albumu "Push the Sky Away", zawierającego obszerny zbiór fotografii artysty.

15 grudnia 2016 w warszawskiej galerii Leica 6x7 Gallery Warszawa rozpocznie się wystawa reprezentująca 10 lat twórczości fotografa Piotra Zbierskiego. Pośród wystawianych prac znalazły się zdjęcia z trzech różnych projektów artysty. Najnowszy cykl nosi nazwę "Stones Were Lost from the Base", a uzupełniają go zrealizowane wcześniej "Dream of White Elephants" i "Love has to be Reinvented".

Obraz
© © Piotr Zbierski

W swojej twórczości Piotr Zbierski skupia się na kontakcie fotografowanych przez siebie miejsc i osób, z przeszłością. To, co istnieje i funkcjonuje teraz, nie zawsze takie było. Przebyta została określona droga, której efekty widzimy dopiero w momencie zrobienia zdjęcia. Chodzi przede wszystkim o pokazanie struktury świata, a niekoniecznie mówienie, jaki jest. Prace Piotra Zbierskiego w charakterystyczny sposób realizują jego wizję. Często zamazane i poruszone, w dużej mierze niedoskonałe z technicznego punktu widzenia.

Obraz
© © Piotr Zbierski

Kluczowym punktem wystawy jest najnowszy projekt "Stones Were Lost from the Base". Obrazy zawarte na zdjęciach przekazują jak najmniej informacji, aby pozostało tylko to, co trwałe i aby zatarły się przemijające stany rzeczy. Twórca chce dotrzeć do korzeni ludzkości, odnaleźć źródło będące łącznikiem ludzkich emocji.

Obraz
© © Piotr Zbierski

Przy okazji wystawy, która potrwa do końca stycznia 2017, zorganizowano premierę książki "Push the Sky Away". Publikacja zawiera prawie sto pięćdziesiąt zdjęć oraz została opatrzona tekstem prof. Eleonory Jedlińskiej i wierszem autorstwa Patti Smith, którego inspiracją są zdjęcia Piotra Zbierskiego.

Wystawa Push the Sky Away

[b]Termin:[/b] 16.12.2016 – 29.01.2017 r.[b]Wernisaż:[/b] 15.12.2016, godz. 19:00

[b]Kurator:[/b] Józef Robakowski

[b]Lokalizacja:[/b]Leica 6×7 Gallery Warszawaul. Mysia 3, 2. piętro

[b]Wstęp wolny[/b]

[b]Książka Push the Sky Away[/b]21 x 28 cm, 260 stron, oprawa twardaProjekt graficzny: Bartłomiej Talaga i Piotr Zbierski

Do nabycia w Leica 6x7 Gallery Warszawa oraz on-line: [url=http://www.leicastore.pl/]www.leicastore.pl[/url]. Cena: 150 PLN

[b]Partnerzy projektu:[/b]Hahnemühle, Panta, Impossible Project, Instytut Adama Mickiewicza

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)