Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii

Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii
Źródło zdjęć: © © Przemek Dzienis
Hanna Rosół

19.03.2014 21:51, aktual.: 26.07.2022 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z Collegium Artis zapraszamy na dwie wystawy prac Przemka Dzienisa oraz prowadzone przez niego warsztaty pt. „Grawitacja”.

Przemek Dzienis to absolwent wydziału fotografii na PWSFTviT, uważany za wschodzącą gwiazdę polskiej fotografii. Jego prace pokazywane były na wystawach indywidualnych w Budapeszcie, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. O cyklu jego "I can’t speak, I’m sorry" Magdalena Wróblewska napisała:

Magdalena Wróblewska:

Jego fotografie rejestrują tworzone na przekór zasadzie trwałości i solidności konstrukcje, wykonane z nierzeźbiarskich materiałów obiekty, czasem aranżowane w większe układy, których integralną część stanowi człowiek.

W swoim nowym projekcie "Falling up" Dzienis nie rezygnuje z dotychczasowych doświadczeń: nadal pracuje z postaciami ludzkimi. Fotograf przewrotnie miesza prawdę z fikcją, konstruując w studio kompozycje niejednokrotnie zaprzeczające prawom fizyki.

Projekt będziecie mogli zobaczyć w Lookout Gallery przy ul. Puławskiej 41/22 w Warszawie. Wernisaż odbędzie się 20 marca o godzinie 19:00. Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2014. Towarzyszyć jej będzie spotkanie autorskie, które zaplanowano na 22 marca, również w Lookout Gallery.

Obraz

Pracę Przemka Dzienisa obejrzycie także w galerii One of na Wystawie Jednego Zdjęcia, gdzie zostanie zaprezentowana fotografia wykonana z myślą o marcowej odsłonie galerii. Ekspozycja będzie w witrynie Pinup Studio przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. Wernisaż odbędzie się 27 marca o godzinie 19:00, a wystawa potrwa do 5 kwietnia.

Obraz

Wystawie towarzyszyć będą intensywne jednodniowe warsztaty pt. „Grawitacja”, których tematem jest kreacyjne podejście do fotografii mody z wykorzystaniem elementu scenograficznego. Odbędą się one w sobotę, 5 kwietnia 2014, w Pinup Studio.

Podczas zajęć będziecie grać z przestrzenią, przedmiotami, człowiekiem, światłem, optyką aparatu i ich wzajemnymi relacjami. Nauczycie się, jak kreatywnie podejść do stylizacji, jakich elementów scenograficznych użyć i jak pracować z modelem, aby wasze prace były czymś więcej niż tylko zachętą do konsumowania kolejnego luksusowego dobra. Na planie zdjęciowym uczestnicy będą pracować ze scenografką, stylistką i modelami. Zadaniem każdego z nich będzie sfotografowanie wykreowanej przez siebie sytuacji.

Część praktyczną poprzedzi wykład Agaty Ubysz z Lookout Gallery o związkach mody z fotografią współczesną. Poznacie różne klasyczne podejścia do fotografii mody oraz artystów takich jak Charles Frejer czy Anoush Abrar, którzy dzięki swojej szczególnej estetyce zaczęli być zapraszani do realizowania sesji mody.

Szczegóły na temat warsztatów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)