Wystawy na weekend: premiera World Press Photo w Polsce

Wystawy na weekend: premiera World Press Photo w Polsce

Davide Monteleone, Włochy / Contrasto dla The New York Times Style Magazine
Davide Monteleone, Włochy / Contrasto dla The New York Times Style Magazine
Łukasz Łusiak
05.05.2011 10:24, aktualizacja: 01.08.2022 14:41

Przed zbliżającym się weekendem przygotowaliśmy dla Was trzy wyjątkowe wystawy fotografii, które po prostu trzeba odwiedzić: w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Główną propozycją jest premiera wystawy World Press Photo, ale wyjątkowo interesująco prezentują się także ekspozycje dotyczące twórczości absolwentów Instytutu Twórczej Fotografii Śląskiego Uniwersytetu w Opawie oraz Young Fashion Photographers NOW - promującej młodych, zdolnych fotografików mody.

VII Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej (WFFA 2011)

fot. Jaroslav Kocian
fot. Jaroslav Kocian
  • Dwadzieścia lat Instytutu Twórczej Fotografii Śląskiego Uniwersytetu w Opawie
  • Oblicza Meksyku. 25 współczesnych meksykańskich fotografików
  • Oficjalna fotografia Słowacji /1939-1945/
  • Zimowe Podlasie

Więcej szczegółów na stronie VII WFFA 2011.

FashionPhilosophy. Fashion Week Poland

Osoby zainteresowane fotografią mody zapraszamy do Łodzi w dniach od 4 - 8 maja. FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie modowe w Polsce.  Jednym z głównych wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest wystawa Young Fashion Photographers NOW. Jej celem jest promocja młodych, zdolnych fotografików mody, a także poszukiwanie nowych trendów w tej dziedzinie sztuki.

fot. Michał Polak
fot. Michał Polak

Zobaczymy prace fotografów: Monika Jelińska, Katarzyna Czarnecka, Marcin Kosakowski, Krzysztof Wyzynski, Magdalena Olek, Kamil Zacharski, Łukasz Brześkiewicz, Maciej Byczkowski, Beata Stańska, Michał Polak, Sylwia Gaczorek, Berta Cebrat.

Więcej szczegółów na stronie: Young Fashion Photographers NOW.

Polska premiera wystawy "World Press Photo 2010"

Na koniec najciekawsza propozycja. Polska premiera wystawy "World Press Photo 2010".  Organizowany od 1955 roku konkurs jest uznawany za jeden z najważniejszych w dziedzinie fotografii prasowej. W tym roku została zgłoszona rekordowa liczba zdjęć - 108 059. Spośród nich jury wybrało zdjęcie Jodi Bieber z Republiki Południowej Afryki, przedstawiające Bibi Aisha - osiemnastoletnią dziewczynę z Oruzgan - prowincji Afganistanu, której mąż obciął uszy i nos.

fot. Jodi Bieber
fot. Jodi Bieber

Polska premiera odbędzie się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Miłośnicy dobrej fotografii będą mogli oglądać najlepsze prasowe fotografie świata zaledwie tydzień po światowej premierze w Oude Kerk, w Amsterdamie. To trzeba zobaczyć.

Więcej szczegółów na stronie: Centrum Kultury Zamek Poznań.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)