Wysyp meduz w Izraelu. Są szczególnie niebezpieczne

Wysyp meduz w Izraelu. Są szczególnie niebezpieczne

Wysyp meduz w Izraelu. Są szczególnie niebezpieczne
Marcin Watemborski
22.07.2022 09:05, aktualizacja: 22.07.2022 11:05

Nagranie z Izraela szturmem wzięło całą sieć. W przepięknej lazurowej wodzie zobaczymy dosłowni tysiące meduz. Ten widok zapiera dech w piersi, a same zwierzęta są niebezpieczne dla ludzi.

Niesamowicie duża ławica meduz pojawiła się w zatoce w okolicach miasta Hajfa w Izraelu, położonego nad Morzem Śródziemnym. Tych stworzeń jest tam tysiące, a widziane z perspektywy lotu ptaka wyglądają niezwykle pięknie.

Nagranie zostało zarejestrowane 20 lipca 2022 roku. Patrząc na powolny ruch kamery, przychodzą do głowy obrazy znane z japońskich produkcji, gdzie w zwolnionym tempie opadają płatki kwitnącej wiśni. W tym przypadku jednak każdy biały punkt to kolejna meduza.

ים של מדוזות

W okolicy Hajfy te stworzenia pojawiają się niezwykle rzadko, co sprawia, że taka ławica robi niemałe wrażenie. Te, które widzimy tutaj to meduzy wędrowne, które są uważane nijako za szkodniki i zagrażają rodzimym gatunkom pomniejszych zwierząt morskich. Pojawiły się u wybrzeża Izreala przez obecny silny prąd morski. Ten zaś pierwotnie przywiódł je z Oceanu Indyjskiego.

Jeśli zastanawiacie się, czy te meduzy są groźne dla ludzi, to wiedzcie, że tak. Poparzenie przez nie jest szczególnie bolesne. W związku z tym władze administracji parków narodowych w Izraelu proszą lokalnych mieszkańców oraz turystów o niewchodzenie do wody.

מדוזה בחופי ישראל

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)