Wywiad USA popełnił ogromne faux pas. Nie chciało im się nawet zrobić zdjęć

Wywiad USA popełnił ogromne faux pas. Nie chciało im się nawet zrobić zdjęć

Wywiad USA popełnił ogromne faux pas. Nie chciało im się nawet zrobić zdjęć
Marcin Watemborski
10.07.2021 11:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:25

Media społecznościowe i internauci nie wybaczają. Gdy ktoś dopatrzy się rażącego błędu, rozpocznie się lawina, której nie da się powstrzymać. Właśnie takie zjawisko dotknęło wywiad USA, który opublikował raport dt. zróżnicowania społeczeństwa. Internauci od razu zobaczyli, że coś tam poważnie nie gra.

Wywiad USA opublikował raport demograficzny, który koncentruje się wokół tematu różnorodności oraz asymilacji różnych grup społecznych. Po wrzuceniu okładki do internetu, od razu ktoś zauważył, że wygląda ono jak zdjęcie stockowe, które zostało bardzo miernie wyretuszowane. Tez ta szybko znalazła potwierdzenie.

Na okładce widać grupę ludzi, którzy zdecydowanie różnią się pod kątem etnicznym. Ze względu na to, że nie tylko pochodzenie było tematem raportu, a również asymilacja, wywiad USA postanowił dodać do zdjęcia osoby z niepełnosprawnościami – kobietę na wózku inwalidzkim skrajnie po lewej stronie oraz niewidomego mężczyznę w okularach przeciwsłonecznych w towarzystwie psa przewodnika.

Okładka raportu.
Okładka raportu.

Wklejone postaci od razu rzucają się w oczy. Jakość wykorzystanych zdjęć różni się od zdjęcia bazowego, podobnie jak charakterystyka oświetlenia. Dodatkową kwestią jest niespójność perspektywy, jak też tandetnie dodane cienie w Photoshopie. Wygląda to dość źle.

Nie trzeba było dużo czasu, by internauci znaleźli oryginalne zdjęcie, które jest zatytułowane dość banalnie: Portret wielokulturowego personelu biurowego stojącego w holu (tłum. redakcji). Kadr jest dostępny na Shutterstocku i można go pobrać za darmo, korzystając z wersji próbnej konta na portalu.

Zdjęcie bazowe okładki.
Zdjęcie bazowe okładki.

Zdjęcie kobiety na wózku oraz niewidomego mężczyzny to oczywiście również zdjęcia stockowe – dostępne na Shutterstocku. Co ciekawe, kolor garnituru mężczyzny został zmieniony na granatowy. W oryginale jest piaskowy.

Obraz
Obraz

W środku raportu pojawia się znacznie więcej zdjęć stockowych, lecz jedynie okłada została tak nieudolnie wyretuszowana. Nie ma nic złego w używaniu fotografii z banków zdjęć, jednak warto zwrócić uwagę na ich jakość i ogólny wydźwięk.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)