Wywiad: Vincent LaForet, autor pierwszego filmu nagranego Canonen 5d Mark II

Wywiad: Vincent LaForet, autor pierwszego filmu nagranego Canonen 5d Mark II
14.11.2008 13:50
Wywiad: Vincent LaForet, autor pierwszego filmu nagranego Canonen 5d Mark II
Krzysztof Basel
Krzysztof Basel
  • Moja kariera poszła w zupełnie innym kierunku. Następne 6 miesięcy jest zapełnionych rożnymi projektami filmowymi ? mówi dla calumetphotonews zwycięzca nagrody Pulitzera Vincent LaForet. Zobaczcie jak nowe możliwości nagrywania filmów lustrzankami zmieniły jego karierę.
  • Zdjęcia i video, to jest przyszłość ? mówi dziennikarz prowadzący wywiad.
  • Fotografie dalej będą w obiegu, podobnie jak najlepsi fotografowie będą mieć pracę. Ale zaczną wykorzystywać video i łączyć je ze zdjęciami. (...) To jedna z największych rewolucji w historii, ponieważ nie zmieniamy tylko narzędzi, których używamy. Zmieniamy definicję fotoreportera/ fotografa. Będziemy prawdziwymi ?visual storytellers? - odpowiada Vincent LaForet.

Z wywiadu dowiadujemy się też, że nagranie opublikowane na stronach Canona było pierwszym wykonanym filmem w życiu Vincenta. - Nie żebym nigdy nie próbował i nie chciał Tworzyć filmów ? mówi autor. - Po prostu nie pasowały mi narzędzia, którymi miałem kręcić. Rozpoczęcie pracy z nowym Canonem było najlepszym możliwym przejściem z fotografii na video. Wszystko było bardzo proste w obsłudze. Nie miałem nawet instrukcji ? kończy z uśmiechem na twarzy LaForet.

Resztę zobaczcie sami. Polecam, wywiad jest naprawdę ciekawy:

A oto omawiany, pierwszy film Vincent LaForet:

Zajrzyjcie też na stronę i blog Vincenta, gdzie można zobaczyć jego video w pełnej jakości:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)