Wywiad z twórcą i edytorem fotobloga The Big Picture

Wywiad z twórcą i edytorem fotobloga The Big Picture
Wywiad z twórcą i edytorem fotobloga The Big Picture
Krzysztof Basel

14.11.2009 07:35, aktual.: 02.08.2022 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Developer z Alaski, który nie przegląda innych fotoblogów i sam nie jest dobrym fotografem - czy taki człowiek może w pojedynkę założyć i prowadzić jeden z popularniejszych fotoblogów ostatnich miesięcy? Polecamy wywiad z Alanem Taylorem, edytorem Boston Globe i bloga The Big Picture.

Developer z Alaski, który nie przegląda innych fotoblogów i sam nie jest dobrym fotografem - czy taki człowiek może w pojedynkę założyć i prowadzić jeden z popularniejszych fotoblogów ostatnich miesięcy? Polecamy wywiad z Alanem Taylorem, edytorem Boston Globe i bloga The Big Picture.

The Big Picture zapoczątkował modę i styl prezentowania dużych zdjęć prasowych w sieci, które często z różnych względów nie ukazały się w gazetach czy Internecie. Alan Taylor z amerykańskiego Boston Globe co kilka dni serwuje wyśmienitą dawkę interesujących fotografii ułożonych w cykle tematyczne. Często są to świetnie wyselekcjonowane i ułożone fotoreportaże powstające ze zdjęć z największych agencji fotograficznych świata. Kiedy trzeba Tayor prezentuje fotografie ?na czasie?, odnoszące się do bieżących wydarzeń. Możemy obejrzeć kapitalne zdjęcia z przeróżnej tematyki ? od czarno-białych historycznych wspomnień przez cykle poświęcone konkretnym zjawiskom naturalnym (np. błyskawice) po interesujące portrety czy zdjęcia z odległych zakątków świata. Wszystkie fotografie na blogu są prezentowane w szerokości aż 990 pikseli. Dzięki temu odbiór zdjęć staje się naprawdę przyjemny. To miejsce, które powinien regularnie odwiedzać każdy miłośnik fotografii, co też regularnie czynię.

Na blogu Peta Pixel opublikowano wywiad z Alanem Taylorem, twórcą The Big Picture. Oto jego fragment:

Jak dużo pracy wkładasz w tworzenie The Big Picture?

*3 razy w tygodniu publikuję wpis. Od 9 to 13 wybieram, zamawiam, edytuję, przycinam i ostatecznie wrzucam wszystkie fotografie składające się na jeden wpis. Dodatkowo codziennie spędzam ok 1-2 godzin na moderowaniu komentarzy (tak, moderuję każdy komentarz) oraz przez 1-2 godzin przeglądam zdjęcia na następne posty. Jestem jedyną osobą tworzącą The Big Picture. *

*Jakie są Twoje ulubione fotoblogi i strony o fotografii? *

Szczerze mówiąc to nie spędzam zbyt wiele czasu na przeglądaniu innych fotoblogów, częściowo przez to, że jestem na prawdę zajęty, a także dlatego, że nie chcę być pod wpływem innych stron. Ze stron, które mogę polecić wybiorę blog Captured z Denver Post oraz SacBee - The Frame.

Jaką radę możesz dać fotografom, którzy chcą zbudować właśny fotoblog podobny do The Big Picture?

*Śmiało zakładajcie! Zauważyłem, że niektórzy fotografowie, który spotykam są nieco nieśmiali jeśli chodzi o pokazywanie swoich prac (są swoimi najgorszymi krytykami), albo nie są pewnie, czy powinni je pokazywać innym. Powiem tylko tyle, że nie ma co się wstydzić tylko publikować fotografie, które pokazują, jacy naprawdę jesteśmy. Ludzie odpowiadają na szczere fotografie. *

Cały wywiad z Alanem Taylorem przeczytacie na blogu Peta Pixel.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)