Jak fotografować F‑16? Odrzutowe warsztaty z Akademią Nikona
Szykuje się prawdziwa gratka dla fotografów o mocnych nerwach ? fanów ekstremalnych sytuacji i porządnych wyzwań edukacyjnych. Najpierw dwa dni w towarzystwie ptaków drapieżnych, potem weekend oko w oko z Tomaszem Tomaszewskim, a na koniec wypad do bazy F-16.
Akademia Nikona słynie z mniej lub bardziej dziwnych (ale zawsze interesujących) warsztatów fotograficznych. Wystarczy wymienić chociażby te nadchodzące: fotografowanie ptaków drapieżnych, esej fotograficzny czy fotografia lotnicza. Jedno jest pewne ? nudno nie będzie.
Tajniki życia ptaków drapieżnych będzie można poznać dzięki Piotrowi Charze ? świetnemu, doświadczonemu fotografowi przyrody. Podczas jednodniowych warsztatów zetkniemy się ze specyfiką fotografowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wiadomo, że jest to bardzo trudna sztuka ? rzadko kiedy ma się do czynienia z tak płochliwymi modelami.
Warsztaty: Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce
Wiedzę na temat eseju fotograficznego będzie można zdobyć dzięki bezcennym radom Tomasza Tomaszewskiego, którego nie trzeba przedstawiać. Dwudniowe warsztaty mają dotyczyć narracyjności w fotografii reportażowej i kreacyjnej, znaczenia sekwencji zdjęć oraz ich późniejszej obróbki. Uwaga ? do czasu rozpoczęcia warsztatów trzeba wykonać 30 zdjęć, które dotyczą szeroko pojętego tematu relacji.
Dosłowne wyżyny, czyli wodzenie wzrokiem (i aparatem) za podniebnymi ewolucjami F-16, zdobędziemy dzięki Sławkowi Krajniewskiemu, pasjonatowi fotografii lotniczej. Warsztaty z zakresu tej tematyki obejmą podstawy teoretyczne oraz plener fotograficzny w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Najbliższe terminy:
Fotografowanie ptaków drapieżnych ? 14-15 stycznia 2011 r.
Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce ? 22-23 stycznia 2011 r.
Fotografia lotnicza ? 8-9 marca 2011 r.
Więcej informacji o warsztatach na stronie Akademii Nikona.
Źródło: Akademia Nikona