Jak fotografować F‑16? Odrzutowe warsztaty z Akademią Nikona

fot. Sławek Krajniewski
fot. Sławek Krajniewski
Kamila Dworniczak

09.12.2010 15:30, aktual.: 01.08.2022 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się prawdziwa gratka dla fotografów o mocnych nerwach ? fanów ekstremalnych sytuacji i porządnych wyzwań edukacyjnych. Najpierw dwa dni w towarzystwie ptaków drapieżnych, potem weekend oko w oko z Tomaszem Tomaszewskim, a na koniec wypad do bazy F-16.

Akademia Nikona słynie z mniej lub bardziej dziwnych (ale zawsze interesujących) warsztatów fotograficznych. Wystarczy wymienić chociażby te nadchodzące: fotografowanie ptaków drapieżnych, esej fotograficzny czy fotografia lotnicza. Jedno jest pewne ? nudno nie będzie.

fot. Piotr Chara
fot. Piotr Chara

Tajniki życia ptaków drapieżnych będzie można poznać dzięki Piotrowi Charze ? świetnemu, doświadczonemu fotografowi przyrody. Podczas jednodniowych warsztatów zetkniemy się ze specyfiką fotografowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wiadomo, że jest to bardzo trudna sztuka ? rzadko kiedy ma się do czynienia z tak płochliwymi modelami.

Warsztaty: Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce

Wiedzę na temat eseju fotograficznego będzie można zdobyć dzięki bezcennym radom Tomasza Tomaszewskiego, którego nie trzeba przedstawiać. Dwudniowe warsztaty mają dotyczyć narracyjności w fotografii reportażowej i kreacyjnej, znaczenia sekwencji zdjęć oraz ich późniejszej obróbki. Uwaga ? do czasu rozpoczęcia warsztatów trzeba wykonać 30 zdjęć, które dotyczą szeroko pojętego tematu relacji.

fot. Sławek Krajniewski
fot. Sławek Krajniewski

Dosłowne wyżyny, czyli wodzenie wzrokiem (i aparatem) za podniebnymi ewolucjami F-16, zdobędziemy dzięki Sławkowi Krajniewskiemu, pasjonatowi fotografii lotniczej. Warsztaty z zakresu tej tematyki obejmą podstawy teoretyczne oraz plener fotograficzny w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Najbliższe terminy:

Fotografowanie ptaków drapieżnych ? 14-15 stycznia 2011 r.

Esej fotograficzny oraz cyfrowa ciemnia w praktyce ? 22-23 stycznia 2011 r.

Fotografia lotnicza ? 8-9 marca 2011 r.

Więcej informacji o warsztatach na stronie Akademii Nikona.

Źródło: Akademia Nikona

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)