Wzruszający film nagrany przez matówkę Hasselblada pokazuje przemijanie

Wzruszający film nagrany przez matówkę Hasselblada pokazuje przemijanie

Wzruszający film nagrany przez matówkę Hasselblada pokazuje przemijanie
Źródło zdjęć: © © Casey Cavanaugh / [YouTube](https://youtu.be/lNeGkjaGtY8)
Marcin Watemborski
13.11.2018 10:55, aktualizacja: 14.11.2018 11:27

Zastanawialiście się kiedyś, czy przez to, że patrzycie całe życie na świat przez wizjer aparatu, nie ucieka wam to, co naprawdę ważne? Casey Cavanaugh nagrał świetny film, który porusza ten temat (aparat nie kończy dobrze).

Film ”Peripheral” autorstwa Caseya Cavanaugh dotyka tematyki, która faktycznie dotyczy każdego fotografa. Często tak bardzo oddajemy się naszej pasji i pracy, że podczas robienia zdjęć przestajemy zwracać uwagę na to, co faktycznie się dzieje. Może warto więc czasem oderwać oko od wizjera i przeżyć jakąś chwilę wewnętrznie?

Peripheral. A Short Film on Ground Glass.

Sam złapałem się na tym, że gdy robię zdjęcia podczas ważnego (w mojej głowie) wydarzenia, przestaję się na nim koncentrować, a skupiam wyłącznie się na uchwyceniu jak najlepszych kadrów. Miało to miejsce głównie w przypadku fotografii koncertowej, dlatego przestałem robić zdjęcia na wydarzeniach muzycznych. Niejednokrotnie wychodziłem z koncertu ze świetnymi ujęciami, ale samej muzyki już nie pamiętałem. To bez sensu.

Casey poszedł zdecydowanie dalej w swoim filmie i dotknął tematu tego, jak całe życie przepływa nam przez palce. Kolejny kadr, kolejny strzał migawki, kolejne myśli i czas poświęcone na to, by zrobić zdjęcie. W tym krótkim metrażu widać nie tylko doświadczenia, ale relacje międzyludzkie w bardzo specyficzny sposób. Zwłaszcza, jeśli chodzi o przemijający czas. Autora dotknęło to wszystko tym bardziej, że główna aktorka, grająca w jego produkcji, tragicznie odeszła z tego świata tuż po zakończeniu zdjęć.

Powiem szczerze – ten film złapał mnie za serce i zaszkliły mi się oczy. Sam jakiś czas temu zauważyłem problem tego, że robię zdjęcia wszystkiego, a to nie o to chodzi. Bywa tak, że aparat lepiej jest zostawić w domu, albo nie wyciągać go z torby. Po prostu koncentrujmy się na przeżywaniu chwili i zamiast zbierać kadry, zbierajmy wspomnienia i emocje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)