Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode

Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode

Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode
Marcin Watemborski
23.07.2021 06:55, aktualizacja: 26.07.2022 14:24

W mediach społecznościowych amerykańskiego Parku Narodowego Yosemite zostało zamieszczone bardzo poruszające zdjęcie. Widać na nim dorosłą niedźwiedzicę pogrążoną w żałobie nad zabitym przez samochód młodym.

Jeden ze strażników Parku Narodowego Yosemite otrzymał telefon dotyczący niepokojącej sytuacji. Według informacji samochodem został potrącony młody niedźwiedź. Gdy funkcjonariusz dotarł na miejsce zastał matkę zwierzęcia nad jego ciałem. Patrząc na to emocjonalne zdjęcie aż trudno powstrzymać łzy.

Strażnik wspomniał, że potrącony niedźwiedź był bardzo młody – samiczka mogła mieć nie więcej niż pół roku i ważyła niewiele ponad 10 kg. Scena, którą zobaczył sprawiła, że zamarł w bezruchu.

Według informacji strażników, telefony na temat zwierząt potrącanych przez samochody i zostawianych na poboczu są coraz częstsze. Smutną prawdą, o którą donoszą władze Yosemite jest to, że takie doniesienia stały się codziennością. Kierowcy po prostu nie uważają i zapominają, że otacza ich dzika przyroda.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)